Jaký je rozdíl mezi PSG a Chelsea? Je snazší trénovat Lukaka nebo Neymara s Mbappém? Tuchel se s tím nepáral

Německý trenér Thomas Tuchel má ve svých 48 let už bohaté trenérské zkušenosti. Trénoval Augsburg, Mainz, Dortmund, Paris Saint-Germain a Chelsea. Ve francouzském klubu působil v letech 2018-2020 a porovnal tuto zkušenost a dosavadním angažmá v londýnské Chelsea.

Jaký je rozdíl mezi PSG a Chelsea? Je snazší trénovat Lukaka nebo Neymara s Mbappém? Tuchel se s tím nepáral

V Chelsea se cítí víc jako trenér. „Rozdíl mezi PSG a Chelsea? Oba kluby se nachází na odlišném konci z hlediska stylu a organizace. V Paříži jsem si připadal spíše jako ministr sportu než jako trenér. Musel jsem se také starat o rodiny a přátele klubových hvězd,“ uvedl Tuchel, jehož slova citoval facebookový profil FC Chelsea CZ/SK (aktuální informace).

Trénovat superhvězdy není úplně snadné. „Na druhou stranu v Chelsea můžu pracovat s mnohem větším klidem. Je snazší trénovat Lukaka než Neymara či Mbappého,“ doplnil osmačtyřicetiletý kouč.

Tuchel Chelsea převzal v lednu 2021 a ještě v tom roce dokázal s londýnským klubem vyhrát Ligu mistrů. S PSG má na kontě úspěchů dvakrát ligový pohár a jedenkrát ligovou soutěž. S Dortmundem vyhrál v sezoně 2016/17 DFB-Pokal.

Zdroj: facebook.com/stamfordbridge1905, chelseafc.com