Odejde Christensen z Chelsea? Jednání dánského obránce o nové smlouvě se zastavilo

Podle informací serveru Goal.com se po dvouměsíčním vyjednávání o nové smlouvě mezi dánským obráncem Andreasem Christensenem a Chelsea jednání pozastavila. Jak fotbalový server poznamenává, Christensen by se se současnou nabídkou londýnského klubu zařadil mezi nejhůře vydělávající fotbalisty klubu.

Odejde Christensen z Chelsea? Jednání dánského obránce o nové smlouvě se zastavilo

Stávající smlouva končí pětadvacetiletému fotbalistovi už v červnu 2022, takže už od 1. ledna nového roku může dánský obránce řešit případně angažmá i jinde. Navzdory vše uvedenému by však Dán chtěl v západním Londýně ještě zůstat.

Christensen začal po lednovém příchodu Thomase Tuchela v letošním roce nastupovat pravidelně a momentálně je považován za jednoho z nejlepších obránců na světě.

Nejnovější nabídku dostal Christensen od klubu ze Stamford Bridge v srpnu. Znamenala by čtyřletou smlouvu s opcí na prodloužení o další sezónu. Tato dlouhodobá smlouva by však znamenala, že by se stoper zařadil mezi nejhůře vydělávající starší hráče v klubu, a to i přestože stále představuje významný nárůst jeho platu. Pro příklad, Kai Havertz nebo Timo Werner, kteří mají v týmu menší roli, by vydělávali mnohem více než vytížený obránce Tuchelova týmu.

Prakticky obdobný problém řeší i Antonio Rudiger, jehož smlouva rovněž vyprší v červnu 2022. Taktéž on by rád zůstal na Stamford Bridge, ale chce být stejně jako Christensen odměněn za svou roli jednoho z nejlepších hráčů klubu od Tuchelova příchodu.

V případě, že by se nakonec Rudeger nebo Christensen s londýnským klubem nedohodli, má již klub vyhlídnuté náhrady. Už v létě projevila Chelsea zájem o Julese Koundeho ze Sevilly. Spekuluje se i o možném příchodu obránce Juventusu Matthijse de Ligta. Goal.com také připomíná jednání Blues o nových smlouvách s Trevohem Chalobahem a Cesarem Azpilicuetou.

Zdroj: Goal.com

Wisle to pod Guľou nejde. Pod bývalým koučem Plzně zažila nejhorší domácí prohru za posledních 32 let