Wisle to pod Guľou nejde. Pod bývalým koučem Plzně zažila nejhorší domácí prohru za posledních 32 let

Těžký víkend nemají za sebou pouze hráči a fanouškové Manchesteru United, ale i polské Wisly Krakov. Mužstvo, které vede slovenský trenér Adrián Guľa, si v sobotu připsalo na konto nejhorší domácí prohru za posledních 32 let.

Wisle to pod Guľou nejde. Pod bývalým koučem Plzně zažila nejhorší domácí prohru za posledních 32 let

Na zápas se Slaskem Vroclav by Adrián Guľa a jeho svěřenci zřejmě nejradši co nejdříve zapomněli. Soupeř z Dolního Slezska načal domácí už v osmé minutě, do poločasu to bolo 0:3 a zkázu završil v nastaveném čase druhého poločasu, když Slask upravil na konečných 0:5.

Jak uvádějí polská média jde o nejhorší domácí prohru Wisly Krakov od roku 1989.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího hledal ex-plzeňský trenér Adrián Guľa ta správná slova. „Chtěl bych se omluvit fanouškům za to, co se stalo na hřišti. Nebylo to to, co hráči předvádějí na trénincích a co očekávám od našeho týmu v zápasech. Je to velmi těžká chvíle. Beru plnou zodpovědnost za výsledek,” zkonstatoval po zápase bývalý trenér Plzně nebo slovenské reprezentační jednadvacítky.

„Myslím si, že naším největším problémem byla koncentrace. Když dostaneme tři góly, tak si soupeř zvýší sebevědomí. V našem týme bylo hodně zkušených hráčů, protože jsme chtěli dosáhnout dobrého výsledku před vlastními tribunami. Zápas však ukázal, že to nebylo správné rozhodnutí. Ve sportu to tak bývá. Soupeř využil jednu až dvě situace, našich chyb, nedostatku agresivity a slabé spolupráce v obraně. Hráli jsme se čtyřmi stopery a dostali jsme pět gólů,” citují kouče, kterého v Doosan Aréně nahradil Michal Bílek polská média.

Guľova Wisla Krakov se v polské Ekstraklase trápí. V dosavadních dvanácti kolech vyhrála pouze čtyřikrát. Na kontě má 14 bodů a v osmnáctičlenné tabulce jí patří až 13. příčka. Od sestupových pozic Wislu přitom dělí jen šest bodů.

Zdroj: Šport.sk

Liverpool vypráskal United. Jaké jsou největší prohry klubu z Old Trafford za poslední roky?