Spartě se za předchozí sezonu podařilo snížit ztrátu, ale i tak pořád činí více než 315 milionů korun

Sparta se první listopadové pondělí transparentně podělila s širokou veřejností o informaci, že v soutěžním ročníku 2020/2021 realizovala ztrátu 315,3 milionu korun.

Spartě se za předchozí sezonu podařilo snížit ztrátu, ale i tak pořád činí více než 315 milionů korun

"Tato ztráta nemá žádný negativní dopad na sportovní aktivity ani celkový chod ACS," zaznělo na stránkách sparta.cz s odkazem na to, že např. vybudování nové části tréninkového centra na Strahově spolklo sumu ve výši 100 milionů korun.

"Sezona 2020/2021 byla s ohledem na sponzoring nejnáročnější v moderní historii klubu. Pandemická omezení zasáhla nejen klub, ale i vlastní aktivity obchodních partnerů. V důsledku covidu došlo k snížení příjmů v sezoně oproti plánu o 20 milionů," píše se na webu sparta.cz.

Hodne do všeho promluvil i nerealizovaný prodej lístků na EL. To mohlo přinést pokladně více než 50 milionů korun. Plánované saldo z transferů mělo činit 50 milionů, ve výsledku však mělo zápornou hodnotu 55 milionů...

"Spatřujeme dva hlavní důvody realizované ztráty. Za prvé se jedná o nedosažení původního plánu transferového salda, dále se pak ve výsledné bilanci významně negativně projevují covidová opatření a zákaz vstupu fanoušků na domácí zápasy. Jen s ohledem na covid je ztráta prohloubená o vyšší desítky milionů. Zároveň jsme se rozhodli neakceptovat skutečně lukrativní nabídky na přestupy hráčů. Věříme, že je zhodnotíme ve správný čas ještě mnohem lépe," ozřejmil na oficiálních stránkách úřadujícího vicemistra generální ředitel František Čupr.

Oproti předchozímu období jde však o zlepšení - v sezoně 2019/2020 totiž dosáhla ztráta 471 milinů korun.

Podrobnosti se můžete dočíst zde.

Zdroj: sparta.cz