Exsparťan Saňák o ideální pozici pro Hložka: Měl by nahradit Firmina v Liverpoolu, to je falešná devítka

Za tři roky zažil reprezentant Adam Hložek na Letné spoustu trenérů. Od Pavla Vrby, přes Václava Kotala a Zdeňka Ščasného, až po Václava Jílka, jemuž na Praze 7 asistoval Jiří Saňák, jenž ho pracovně doprovází také nyní na hanáckém Andrově stadionu.

Exsparťan Saňák o ideální pozici pro Hložka: Měl by nahradit Firmina v Liverpoolu, to je falešná devítka

Saňák sleduje pozorně kariéru svého bývalého svěřence i přesto, že už má na starosti vývoj jiných hráčů. Myslí si, že u devatenáctiletého mladíka dozrála doba k přestupu ven?

"Když řeknu ano i ne, budu v pohodě. Důležité je, aby ho chtěl trenér. Ve Spartě má dobré postavení, trenér ho staví. To je pro mladého kluka výborné, Adam hraje ve velkoklubu. Neměl by přestupovat, jen aby přestoupil,“ pronesl v interview pro idnes.cz třiačtyřicetiletý odborník.

Na jakém postu by viděl ofenzivního univerzála z Generali Česká pojišťovna arény úplně nejraději? Kouč si pomohl příměrem k třicetiletému reprezentantovi Brazílie Robertu Firminovi z Liverpoolu, jenž si udělal jméno již v Hoffenheimu.

"Měl by nahradit Firmina v Liverpoolu. To je falešná devítka. Není to vyloženě hroťák, není to desítka, není to křídlo. Klopp to hraje v Liverpoolu tak, že devítka není nejvytíženější hráč v napadání. To je Adamova pozice, čistě podle mého pocitu," uzavřel na stránkách idnes.cz jeden z nejuznávanějších mládežnických koučů české branže, jenž v minulosti pomáhal také Jaroslavu Šilhavému či Martinu Svědíkovi.

TOP 5 nejlepších českých trenérů uplynulého desetiletí? Mezi elitu se vešli i Lavička či Bílek

Zdroj: idnes.cz