Olayinkova desetiletá pouť Evropou? 7 klubů a 8 trofejí aneb ze zapadlé Albánie, přes Duklu, až do Ligy mistrů

Věděli jste o tom, že držitel osmi klubových trofejí Peter Olayinka působí na Starém kontinentu již více než dekádu? Crvena Zvezda Bělehrad, kam se brzy přesune ze Slavie a v niž se v jednom trikotu potká s exsparťanem Guélorem Kangou, bude už jeho sedmou evropskou zastávkou. Jaká byla jeho cesta z lagoského týmu 36 Lion FC až do slovutné Ligy mistrů?

Srbská Super Liga

S opuštěním Edenu byl spojován minimálně poslední rok a v jeho souvislosti padaly i slavné značky z francouzské Ligue 1 či turecké Süper Lig. Zákulisní boj nakonec vyhrál srbský obr Crvena Zvezda Bělehrad, která aktuálně kraluje své soutěži s pohodlným náskokem deseti bodů na druhý Partizan.

Nigerijský reprezentant sice podepsal smlouvu s Crvenou Zvezdou s platností až od léta, ale kluby nyní jednají již o jeho zimním přesunu.

Sedmadvacetiletý křídelník má s celkem ze srbské metropole smlouvu od 1. července 2023. Slavia ale s bělehradským titánem jedná o možnosti, že by hráč opustil Eden už nyní. Předběžný souhlas s tím vyslovili samotný fotbalista, jeho agent i vršovický klub. Na soustředění do Portugalska sice ještě Olayinka s Pražany odletí, nicméně momentálně to vypadá, že se ho spíš než lednový rozjezd FORTUNA:LIGY bude týkat únorový start Super Ligy proti Vojvodině Novi Sad.

Jedeme na titul, oznámil Mandous, který díky trpělivé práci fyzioterapeutů nemusel na operaci a je zpátky

 

Foto: SK Slavia Praha