Kariéra Dele Alliho naráží na dno. V Besiktasi už jej nechtějí

Za Mauricia Pochettina byl hvězdou Tottenhamu, o kolo které lítali nabídky s osmi ciframi. Měla na něm stát reprezentace Albionu. Ještě před 3,5 roky hrál Dele Alli finále Ligy mistrů. Od té doby ale jeho kariéra padá volným pádem.  

Kariéra Dele Alliho naráží na dno. V Besiktasi už jej nechtějí

Fotbalista Evertonu Dele Alli, který ještě před třemi lety byl jedním z tahounů anglické reprezentace, se nedokázal prosadit ani v tureckém Besiktasi a turecká strana by jej nyní ráda poslala jako nevyužívaného hráče (po restartu Super Lig Alli neodehrál za Besiktas ani minutu) s  předčasným zrušením smlouvy zpět na ostrovy. Kontrakt o zapůjčení šestadvacetileté bývalé hvězdy Tottenhamu nicméně doložku o zkrácení hostování neobsahuje a Everton jej podle dostupných informací zpět dřívě nechce. Takže lednový návrat Alliho na anglické trávníky je nepravděpodobný.

Záložník se přitom v létě stěhoval do Istanbulu se záměrem oživit svou kariéru. Tato očekávání se ale oboustraně nenaplnila - v této sezoně za Besiktas nastoupil jen v sedmi ligových zápasech a vstřelil pouze jeden gól. Ve svém zatím posledním představení v dresu Besiktase, kdy nastoupil proti Sanfulisporu jej přitom po osmadvaceti minutách ze hřiště vypískali vlastní fanoušci. Po tomto trapasu by se ho vedení tureckého týmu rádo zbavilo, vzhledem k absenci klauzule o předčasném ukončení smlouvy nicméně bude Everton - i pokud by hráče přijal - stále moci požadovat celou částku za hostování. Předpokládá se, že ta se pohybuje kolem milionu liber. Plus samozřejmě náhradu veškeré mzdy, které hráči náleží.

Ať vyjednávání mezi kluby dopadne jakkoliv, budoucnost Alliho v Evertonu tak je rozhodně v mlze. Angličan, který před svým odchodem na konci sezony 2021-22 vstřelil v dresu Tottenhamu 69 gólů v 267 vystoupeních, zaznamenává znepokojivě setrvalý úpadek. Hráč, který byl kdysi považován za jednoho z nejcennějších a nejslibnějších mladíků v Evropě, zaznamenal v posledních letech prudký pokles svých výkonů. V 37 vystoupeních za Anglii přitom vstřelil tři góly - včetně památného zásahu proti Francii během přátelského utkání ve Wembley - ale od roku 2019 se nedokázal dostat ani vzdáleně do formy, která by mu umožnila nad přítomností v týmu Garetha Southgatea vůbec uvažovat. Kde se zastaví propad někdejší anglické hvězdy?