Conteho zachraňuje Kane. Překoná všechny rekordy, věří

Tottenham včera oslavil svou první výhru po přestávce způsobenou světovým šampionátem. Výrazně k tomu přispěl Harry Kane, jenž vstřelil dvě branky a manažer Kohoutů Antonio Conte mu věští přepsání většiny historických milníků. 

Conteho zachraňuje Kane. Překoná všechny rekordy, věří

Na Boxing day Tottenham ztratil na půdě Brentfordu, všechny body na Nový rok přenechal doma Aston Ville a velmi záhy se tak začalo spekulovat o budoucnosti Antonia Conteho i kvalitě kádru.

Na půdě Crystal Palace ale Kohouti zabrali. Po třech a půl měsících ukončil střelecké ligové trápení Heung-Min Son, dobrou střeleckou formu potvrdil obránce Matt Doherty a hned dvakrát se v rozmezí pěti minut prosadil Harry Kane.

A právě na něj se může manažer Antonio Conte spolehnout. Není tak divu, že jej po jasné výhře vyzdvihuje do nebes a předvídá mu překonání většiny střeleckých rekordů jak v Tottenhamu, tak v Premier League.

"Ztrácíme čas tím, že přemýšlíme o tom, jakým hráčem je Harry Kane. Je to útočník světové třídy a jsem si jistý, že překoná každý rekord," prohlásil spokojený Conte na tiskové konferenci.

"Zvlášť v těžkých chvílích víte, že tu Harry je. Že je připraven bojovat, pomoci spoluhráčům, připraven vyřešit situaci gólem nebo asistencí. Ať je situace jakákoliv, Harry tu je vždy s vynikajícím charakterem a velkým duchem," pochválil Ital svého útočníka.

Střelecký rekord anglické reprezentace sice kvůli neproměněné penaltě ve čtvrtfinále mistrovství světa proti Francii nepřekonal, ale díky dvěma trefám v Londýně se dostal na 264 branek za Tottenham. Na rekordmana Jimmyho Greavese tak ztrácí už jen dvě branky. Rekord by mohl překonat už v utkání FA Cupu proti Portsmouthu, je nicméně pravděpodobné, že mu Conte vzhledem k nabitému programu dá volno.

V celkové střelecké tabulce Premier League se Harry Kane přiblížil druhé pozici, na které je s náskokem deseti branek Wayne Rooney. Lepší je poté už jen Alan Shearer, na kterého Kane aktuálně ztrácí 62 branek. I tento rekord Kane podle svého manažera překoná.