Tiehi ze Slavie přes Liberec míří do Championship. Jak Latics vnímají tuto posilu?

Hostování do konce sezóny, následně opce na možný přestup v celkové hodnotě necelého milionu eur. Kolo Touré se rozhodl vsadit na krajana.   

Tiehi ze Slavie přes Liberec míří do Championship. Jak Latics vnímají tuto posilu?

Záložník Liberce Christ Tiehi nemá být klíčovou posilou Wiganu v boji o záchranu, spíš jako jedna z řady nových tváří, skrze které se Latics pokusí zachránit svou příslušnost v Championship. Tam aktuálně Latics po šestadvaceti kolech ztrácejí na záchranu tři body, jejich současná forma, kdy z posledních čtyřech zápasů vytěžili přesně nula bodů budí obavy. Jejich manažer Kolo Touré tak plánuje podle všeho podepsat několik nových tváří a bude věřit, že se mu pomocí některé z nich podaří nakopnout Wigan k lepším výkonům.

Podle webu Football League World, který nižší anglické soutěže sleduje má Tiehi za sebou poněkud zvláštní kariérní cestu, která ho nejprve zavedla do nižších úrovní anglického fotbalu (Tiehi v minulosti hrál mimo profesionální struktury ve Wokingu a Tonbridge), ale v Česku podle FLW zjevně něco předvedl, když si zahrál i evropskou Konferenční ligu a je tak sázkou Tourého, který má Tiehiho podle FLW znát z mládežnických reprezentací.

Podle FLW by tak Tiehi mohl do zálohy Wiganu, který ještě před pár lety hrál nejvyšší anglickou soutěž, přinést potřebný entusiasmus a pracovitost, když experti nejvíce týmu Tourého v posledních zápasech vytýkali nedostatek zanícení. Přičemž záloha byla soustavně kritizována za nedostatek pohybu. “Touré si je vědom Tiehiho talentu a právě kvůli němu jej na sever Anglie přivedl,” uzavírá Football League World. Projeví se tento talent a zinkasuje Slovan Liberec v létě necelých pětadvacet milionů?