Ferdinand: Osobně jsem United domluvil Modriče i Thiaga, vedení je ale odmítlo

Po mnoha, mnoha letech se Rio Ferdinand nebál vyjít na světlo s příběhem, jak se vžil do role agenta, který se snažil jeho milovanému klubu dohodit dva hráče světových kvalit.

Ferdinand: Osobně jsem United domluvil Modriče i Thiaga, vedení je ale odmítlo

Rio patřil k jedněm z nejlepších stoperů, jací kdy v Premier League působili. Pod jeho vedením obrany si ďáblové připsali šest ligových titulů, ten poslední ze sezony 2012/13. Následně slavná éra Rudých ďáblů postupně uvadala.

Oživit ji přitom mohly nějaké kvalitní přestupy. Dva takové se snažil uskutečnit sám Ferdinand, který v roce 2012 přemluvil Luku Modriče, aby si po odchodu z Tottenhamu vybral právě Manchester United. Tehdy jej ale odmítl Sir Alex Ferguson, který raději koupil Shinjiho Kagawu. Tedy fotbalistu, na něhož se dnes už prakticky zapomnělo.

Podobná situace nastala v roce 2013, kdy Thiago oznámil, že odchází z Barcelony. I s ním Rio navázal kontakt a vábil jej na Old Trafford. Když však dostal hráčovo požehnání k přestupu, zamítl jej manažer David Moyes, který tehdy preferoval koupit Marouanea Fellainiho.

„Neříkám, že jsem byl nějaký agent, ale měl jsem čich na top hráče, když jsem je jako aktivní fotbalista viděl nebo proti nim hrál. Udělal bych cokoliv, abych United pomohl, a proto jsem osobně oslovil Luku Modriče a Thiaga,“ přiznal Rio ve svém pravidelném podcastu.

„Bohužel mé snahy v obou případech vyšly vniveč. Od obou hráčů jsem dostal souhlas, ale Modriče mi zamítlo vedení v čele s Fergusoenm, Thiaga pro změnu David Moyes, který si místo toho vyžádal Fellainiho,“ vzpomínal.

„Možná si pamatujete, že jsme v těch letech měli potíže se zálohou, Ferguson tam kolikrát stahoval Rooneyho, který jediný dokázal vybalancovat hru. Ta kvalitativní propast v záloze se držela několik let a byla jednou z hlavních příčin výsledkového úpadku,“ cítí bývalá defenzivní opora.