Álvarez řádí v Kataru! Jak to změní jeho pozici v očích Pepa Guardioly v City?

Začínal jako náhradník, v základu se objevil až ve třetím zápase proti Polsku, přesto před finále patří se čtyřmi góly mezi kandidáty na nejlepšího střelce šampionátu. Julian Álvarez má za sebou bez ohledu na výsledek finále průlomový šampionát.   

Álvarez řádí v Kataru! Jak to změní jeho pozici v očích Pepa Guardioly v City?

Semifinále proti Chorvatsku byl jeho zápas. Dal dva góly, penalta se kopala po faulu na něj. Julian Álvarez v dresu Argentiny na mistrovství světa skrytě (ve stínu Messiho) září a angličtí fotbaloví experti se začínají stále intenzivněji ptát, jak katarské výkony ovlivní jeho pozici v Manchesteru City. Tam totiž dvaadvacetiletý Argentinec zatím paběrkuje a aktuálně se dostává na hřiště jen v době, kdy si další kometa - Erling Haaland - potřebuje odpočinout. Bude Pep Guardiola řešit, jak zapojit Álvareze více do hry?

Z dnešní perspektivy to byl úžasný přestup, který se Pepu Guardiolovi a Man City podařil loni v lednu poté, co podepsali Álvareze za pouhých čtrnáct  milionů liber z River Plate. Hráč narozený v jihoargentinském Calchinu, který na Etihad Stadium dorazil v létě zatím většinu “herního” času tráví na lavičce náhradníků, když jeho přímý konkurent na pozici hrotu, Erling Haaland, nastřílel v 18 zápasech neuvěřitelných 23 gólů. Ač se ale Álvarez v prvních anglických měsících musel spokojit s místem na lavičce, pravdou je, že když se mu naskytla příležitost, okamžitě zaujal. Sedm gólů a dvě asistence v 890 minutách, které odehrál ve 20 vystoupeních, je solidní důkaz adaptace.

A po mistrovství světa bude podle všeho Pep Guardiola pod tlakem, kterak adaptovat systém hry tak, aby Álvarez kooperoval s Haalandem podobně jako to dělá v útočné vozbě Argentiny s Messim. Dosavadní pokusy (Haaland s Álvarezem se společně na hřišti objevili v devíti zápasech) nevypadaly nenadějně, Haalandova střelecká forma ale netlačila na jejich progres. Nyní se v Anglii ozývá stále více doporučení, aby první útočná vozba City fungovala ve složení Álvarez - Haaland - Foden. Jak to Guardiola poskládá?