Ronaldo chce hrát každý zápas a honí rekordy, aby byly už navždy nepřekonatelné, míní Šmicer

Věděli jste o tom, že sedmatřicetiletý portugalský veterán Cristiano Ronaldo se dokázal zapsat do střelecké listiny již na devíti velkých mezinárodních turnajích za sebou? A když píšeme významné turnaje, nemyslíme nic jiného, než mistrovství světa nebo mistrovství Evropy.

Ronaldo chce hrát každý zápas a honí rekordy, aby byly už navždy nepřekonatelné, míní Šmicer

Pakliže by se mu v portugalských barvách podařilo rozvlnit síť i na listopadovém světovém šampionátu v Kataru, trefil by se na deseti akcích v řadě, což se vzhledem ke čtyřletým cyklům jeví jako nepřekonatelné číslo...

A to i z toho důvodu, že když už v branži vyroste hráč, který by ho mohl ohrozit a překonat, všechny akce se ho netýkají. Lionel Messi se neúčastní evropských šampionátů a Erling Haaland, jehož osobní konto zdobí k tomuto datu již 21 mezinárodních tref, pro změnu s Norskem nestartuje na letošním MS.

Pokud jde o mistrovství světa, CR7 by mohl brzy stanout na čelní pozici také v historické tabulce střelců. Gerda Müllera už má za sebou a aktuálně je s patnácti brankami druhý za Miroslavem Klosem, na nějž ztrácí jeden přesný zásah. Nikdo nepochybuje o tom, že jedním z jeho hlavních cílů pro Katar bude vymazat z žebříčku i dalšího německého kanonýra.

A pro autora 117 mezinárodních gólů, což je světový rekord, by i přes pokročilejší fotbalový věk ani zdaleka nemuselo jít o poslední turnaj. Jeho účast v kvalifikačním cyklu o německé Euro 2024 se zdá být jistá a věhlasný útočník Manchesteru United by se jistě nebránil ani startu na dalším MS v roce 2026, které budou společnými silami pořádat Mexiko, Kanada a USA. V onen termín už mu přitom bude jednačtyřicet.

Sílu by na to podle českého internacionála Vladimíra Šmicera mít mohl. "Všichni vědí, že jednou ten moment, kdy přestane hrát pravidelně, nastane. Už teď ho nestaví v některých zápasech na hřištích soupeřů. Aby byl fit a co nejlépe připravený na ty domácí. Honí rekordy. Chce hrát každý zápas, touží v nich nastřílet co nejvíc gólů. Aby rekordy, které zaznamená on, byly už navždy nepřekonatelné," citoval vítěze Ligy mistrů z roku 2005 portál seznamzpravy.cz.

Střelcům pochopitelně kraluje také ve zmíněné Champions League, ale to už je zase jiný příběh.

Sága pokračuje. Cassano opět veřejně pokáral Ronalda a nevybíravě ho vyzval k odchodu do důchodu