Je Ronaldo opravdu problém? Bez něj hrajeme týmověji, vysledoval předchozí zaměstnavatel

Dříve byl Cristiano Ronaldo modlou, kterou si přál mít v mužstvu naprosto každý. Chuť po gólech, dobrý výběr místa v šestnáctce i vítězná mentalita. S přibývajícím věkem šla ovšem i produktivita slavného hráče dolů, a jak nepadají branky, projevuje se to na jeho frustraci. Kvůli tomu pak trpí mentalita celého týmu, čehož si všimli nejen v Juventusu, ale i Manchesteru United. 

Je Ronaldo opravdu problém? Bez něj hrajeme týmověji, vysledoval předchozí zaměstnavatel

Slavná značka CR7 uvadá. Co Ronaldo přišel do Manchesteru United, výkonnost slavného anglického klubu začala rychle klesat a výsledky se zhoršovat. Mužstvo, které sezonu předtím skončilo v ligové tabulce druhé, rázem spadlo na šestou příčku.

Podobný scénář zažívali i v Turíně. Než Ronaldo nabral směr Manchester, působil na hrotu útoku Juventusu. Přesně toho celku, který devětkrát za sebou ovládl italskou Serii A. Kupodivu pak ale náhle přišel zlom a Stará dáma zničehonic spadla „až“ na čtvrté místo. A to ještě s odřenýma ušima.

„My a Cristiano jsme se loučili se vzájemným respektem. Cítili jsme, že je potřeba udělat nějakou změnu, a těší mě, že nyní hrajeme mnohem více týmověji, o což nám šlo. Je mi líto, co se s Cristanem nyní děje v Manchesteru, ale už to není náš problém,“ vyjádřil se pro goal.com výkonný ředitel fotbalového Juventusu Turín Maurizio Arrivabene. Očividně mu tedy nevadí nynější chvilková výsledková krize, ve které už Ronaldo nefiguruje.

Ronaldo je celosvětová superstar, proto na něj bude vždy upírána veškerá pozornost. Mnoho lidí ale také tvrdí, že tato pozornost je důvodem, proč se sám hráč žene za mnoha individuálními rekordy, kvůli čemuž pak trpí tým jako celek. Jako kdyby to však viděl i sám nový lodivod Rudých ďáblů Erik ten Hag, který portugalského útočníka nyní staví spíše na lavičku jak do základní jedenáctky.