Lewandowski přiznal, proč se střelecky proti Bayernu trápil

Robert Lewandowski byl hlavním aktérem, jenž v letním přestupovém období řídil svůj přestup z Bayernu Mnichov do Barcelony. S čím ale možná sám nepočítal, je to, že bude svému bývalému zaměstnavateli nucen čelit jen o pár týdnů později v rámci skupinového utkání Ligy mistrů. Silné emoce se rázem draly napovrch. 

Lewandowski přiznal, proč se střelecky proti Bayernu trápil

Stává se to mnohým sportovcům a Robert nebyl výjimkou. Tělo sice bylo přítomno na hřišti, ale mysl vlála někde jinde.

Zkušený polský snajpr se v Alianz Areně nyní už v dresu Barcelony dostal do několika dobrých gólových příležitostí. Využít jich ovšem nedokázal. Klid na mušce prostě nebyl.

„Nyní jsem hráčem Barcelony, čehož si nesmírně vážím a zaručeně jsem chtěl Bayern porazit, ale když na ten zápas došlo, jako bych uvnitř zamrznul,“ uvedl na tiskové konferenci čtyřiatřicetiletý útočník, který si právě během dvoutýdenní ligové odmlky plní reprezentační povinnosti.

„Nečekal jsem, že na takto velký zápas dojde už tak brzy. Byla to pro mě velká výzva. Pocity se draly napovrch a já je nedokázal nijak zastavit. Tohle pro mě bylo více než jen pouhé utkání, to byl emoční boj. Velmi, velmi emoční,“ přiznával na tiskové konferenci.

„Nejvíce jsem ten tlak cítil v momentě, co jsem vstoupil na hřiště. Působil jsem v Bayernu osm let a stal jsem se součástí týmu, prostředí i fanoušků. Takové věci jen tak nevymažete,“ prozradil Lewandowski ve vší upřímnosti.

Barcelona při své návštěvě Allianz Areny znova prohrála, tentokrát 0:2. Šance na korekci výsledku ovšem měla, které zejména v první půli nebyly malé, ale všichni hráči společně s jejich hvězdným polským kanonýrem pálili pouze slepými.