Lewandowski v Barceloně přepsal rekord s československou stopou, navnadí to Messiho zpět?

Polský kanonýr Robert Lewandowski má za sebou úžasný start v barcelonském dresu. Po utkání proti Elche si připsal na své konto další dvě branky a po šesti ligových kolech má už osm vstřelených branek.

Lewandowski v Barceloně přepsal rekord s československou stopou, navnadí to Messiho zpět?

Polský reprezentant se v katalánském velkoklubu stihl adaptovat velmi rychle a ukazuje, že je fenomenálním útočníkem nejen v Německu. Lewandowski má po 6 odehraných ligových utkání průměr 1,33 vstřelených gólů na zápas, čímž překonal i úvod angažmá legendárního Ladislava Kubaly, který měl ve svých prvních šesti duelech na kontě branek sedm. Kubala byl maďarský rodák, kdysi hrající za československou reprezentaci.

Zajímavostí je, že Kubala nastřílel pět branek v jednom utkání proti Celtě Vigo. U polského útočníka stojí za zmínku, že pokud vstřelil gól, Barcelona vždy vyhraje. Na prázdno vyšel zatím jen ve dvou zápasech, proti Bayernu Mnichov a Rayu Vallecano.

Tento rekord už Messi přepsat nemůže, nicméně v celkovém porovnání od začátku tohoto století je rodák z Varšavy po šesti odehraných utkání s osmi góly na třetím místě. O jednu branku víc za tu samou dobu stihl vstřelit Messi v sezoně 2017/18. První místo patří Cristianu Ronaldovi, který nastřílel dokonce deset branek v ročníku 2014/15.