Výkupní klauzule Lewandowského? Šílená částka, polepší si oproti angažmá v Bayernu?

Jeden z největších letošních přestupů se odehrál na trase Bayern Mnichov – Barcelona, když katalánský velkoklub koupil za 50 milionů eur polského střelce Roberta Lewandowského. Podle španělského deníku Marca se na veřejnost dostaly detaily Polákovy smlouvy s Barcelonou.

Výkupní klauzule Lewandowského? Šílená částka, polepší si oproti angažmá v Bayernu?

O formě polského útočníka není třeba pochybovat, už se o tom přesvědčili obránci Realu Sociedad, Valladolidu, Sevilly a v Lize mistrů také Plzně. Lewandowski v pěti soutěžních utkání v dresu Blaugranas nastřílel už úctyhodných osm branek.

Čtyřiatřicetiletý Polák si zpočátku v Barceloně přijde na méně peněz, než pobíral u bavorského giganta, nicméně v následujících sezonách se už může těšit na vyšší příjmy.

Lewandowski v aktuální sezoně 2022/23 si přijde na 20 milionů eur, s případnými bonusy může být výše platu až o 2 miliony eur vyšší. V ročníku 2023/24 se mu plat zvýší na 26 milionů eur bez bonusů a v sezoně 2024/25 mu Barcelona opět bez bonusů vyplatí 32 milionů eur. V posledním roce kontraktu bude Polák pobírat kolem 26 milionů eur. V Bayernu Mnichov měl útočník v uplynulé sezoně plat 23 milionů eur.

Podmínkou ve třetí sezoně je, aby polský kapitán odehrál alespoň 55 procent zápasů, jinak s ním klub může ukončit spolupráci už v této fázi. Barcelona si Lewandowského pojistila astronomickou výkupní klauzulí, která činí 500 milionů eur.