Fotbal je čím dál nudnější, hovoří Neymar a děsí se úpadku

Fotbal je po celém světě nejvíce oblíbený sport, ale pokud nepřijde nějaká zásadní změna, o svůj status by mohl dle názoru Neymara velmi rychle přijít.

Fotbal je čím dál nudnější, hovoří Neymar a děsí se úpadku

S tímto možná lehce kontroverzním názorem přišel slavný brazilský křídelník momentálně ve službách PSG. Ten se během svého interview pro deník Mirror nechal slyšet, že současně zavedené inovace hře neprospívají, naopak jí ubližují.

Zamyslíme se nad tím trochu blíže, třicetiletý hráč tím poukazuje na systém VAR a špatnou komunikaci s rozhodčím na hřišti. Jelikož jsou mnohá rozhodnutí signalizována s časovým odstupem, lidé se dnes už nemohou radovat ani z gólů.

„Neříkám, že není dobře, pokud přidáme do zápasů trochu férovosti, ale nemyslím si, že jsme na ni plně připraveni. Nemůžeme zavést systém, který není plně podporován a bere nám hráčům i fanouškům radost ze hry,“ poznamenává kapitán slavného brazilského národního týmu.

„Pokud dáte gól, nevíte, jestli bude platit. Někteří fanoušci se ani neradují, protože nemohou, cítí pochybnost. Kolikrát na videu několik minut zkoumáte jeden faul a hra na hřišti ztratí tempo. Fotbal je díky tomu čím dál nudnější a je třeba s tím něco dělat,“ apeluje.

On sám má navíc jednu příhodu, která ho také nepotěšila. „Během zápasu základní skupiny Ligy mistrů jsem se radoval z gólu. Má oslava se ovšem rozhodčímu nelíbila a on mi udělil žlutou kartu. Takže nejenže fotbal ztrácí na atraktivitě, oni nám dokonce zakazují se i radovat ze vstřelené branky. Tohle je totálně šílené,“ drbal se na hlavě.