Trenér Conte odhalil, kdy očekává, že Tottenham zabojuje o titul

Mnoho fanoušků má Tottenham spojený s týmem druhého sledu. Trenér Antonio Conte z nich však hodlá udělat titulové vyzývatele.

Trenér Conte odhalil, kdy očekává, že Tottenham zabojuje o titul

Jaký manažer, takový tým. A o Antoniu Contem je všeobecně známo, že často lační po úspěchu. To byl nicméně také důvod, proč prakticky ještě nedávno opustil Inter Milán. S vedením se neshodl na společné vizi, která by zahrnovala titulové tažení. To na severu Londýna už pochopení našel.

„Představil jsem vedení svou vizi a shodli jsme se na jednom, všichni chceme Tottenham zapojit do bojů o poháry. To je to nejdůležitější. Kdo mě zná, ten ví, že kdyby tým nechtěl bojovat o trofeje, neměl bych mu co nabídnout,“ chopil se slova Conte.

„Od zimy, co jsem sem přišel, jsme udělali velký pokrok. Přivedly se kvalitní posily s vítěznou mentalitou. Všichni mají touhu uspět. Pokud se mě ale ptáte, zdali máme na to už letos bojovat o titul, příliš vás nepotěším. Potřebujeme jak trpělivost, tak ještě alespoň dvě přestupová okna. Potom věřím, že budeme schopni dosáhnout stejné úrovně, jakou mají Manchester City či Liverpool,“ zněla slova vrchního lodivoda s italskými kořeny.

Ambiciózní Conte v podstatě řekl, že od příští sezony už s jeho mužstvem můžeme počítat v útoku na titul Premier League. První přestupové okno se otevře v lednu, druhé v červnu. Od září by tedy jeho tým měl být připravený útočit na ty nejvyšší mety. Bude tomu ovšem doopravdy tak?