Nebalím to, hned tak se mě nezbavíte, hlásí Ronaldo. Jak dlouho tedy plánuje ještě hrát?

V Manchesteru United mu pod ten Hagem pšenka nekvete a aktuálně zahřívá lavičku, v nejvyšších patrech evropského fotbalu o jeho angažmá podle mediálních zpráv naprosto nebyl zájem.   

Nebalím to, hned tak se mě nezbavíte, hlásí Ronaldo. Jak dlouho tedy plánuje ještě hrát?

O Cristiana Ronalda podle všeho byl zájem jen z Arabského poloostrova, kde by - za pořádný balík peněz (spekulace hovořily o stovkách milionů dolarů za rok) - musel rezignovat na svoje sportovní ambice. A to jeden z nejlepších ofenzivních hráčů fotbalových dějin, zatím rozhodně nehodlá. A naopak plánuje v delším horizontu.

"Moje cesta ještě neskončila. Chci si zahrát na letošním mistrovství světa v Kataru a na mistrovství Evropy 2024 v Německu. Stále cítím velkou motivaci. Moje ambice jsou stále dostatečné," řekl Ronaldo na úterním slavnostním předávání cen Portugalské fotbalové federace (FPF) v Lisabonu. Tam sedmatřicetiletý fotbalista obdržel trofej pro nejlepšího střelce Portugalska v reprezentačních zápasech. V národním týmu Ronaldo zatím zaznamenal 117 gólů ve 189 zápasech. A očekává, že ještě letos si zahraje na svém desátém velkém turnaji.

Ani katarský Mundial nicméně pro fotbalistu, který by se v následujících dnech měl postavit českému národnímu týmu v zápase Ligy národů, nicméně nebude posledním turnajem. Cristiano Ronaldo (mimochodem stejně jako v posledních dnech oznámil další skvělý hráč - chorvatský záložník Luka Modrič) plánuje projít ještě jedním kvalifikačním a turnajovým cyklem. Otázkou nicméně je, z jakého klubu jej trenér portugalské reprezentace bude do národního týmu povolávat. V United to aktuálně na příliš velkou zápasovou praxi v následujících měsících úplně nevypadá.