Propuštěný Tuchel nemá o nabídky nouzi. Do práce by se mohl vrátit ještě na podzim

Je to je jeden z nejlepších trenérů dnešní doby, přesto i v jeho případě narazila kosa na kámen. Po ne zrovna úspěšném vstupu do nové sezony byl kouč Thomas Tuchel odstaven od kormidla londýnské Chelsea. Vzhledem k jeho velkému jménu by ovšem bez angažmá nemusel zůstat dlouho. Jak informuje server athletic, ve hře jsou už teď dva velké kluby.

Propuštěný Tuchel nemá o nabídky nouzi. Do práce by se mohl vrátit ještě na podzim

V moderním fotbale je úspěch základem všeho. Když vám na chvíli vypadne forma, nedostanete příliš prostoru k tomu, abyste to napravili. Téže případ nastal i u devětačtyřicetiletého trenéra Thomase Tuchela, jenž byl propuštěn ze služeb londýnské Chelsea poté, co se mu nepovedl vstup do nové sezony.

„Přál jsem si trochu více času. Věděl jsem, že dokážu současnou situaci ještě zvrátit,“ říkal tehdy zkušený trenér s německými kořeny, jenž ovšem nad vlastním osudem neměl žádnou kontrolu. Nad čím ovšem už kontrolu mít bude, to je rozhodování, jakou další nabídku na své trenérské pouti přijme.

Podobně nepříznivá situace jako u Chelsea je nyní například v Juventusu, ale mezi medii se šušká i o Bayernu. Mnichovský celek má na kontě čtyři ligové zápasy bez výhry, naposledy podlehl Augsburgu, a turínský celek je na tom bídně napříč všemi soutěžemi. 

Britská media pro změnu mluví o tom, že bude z pozice hlavního kormidelníka Leicesteru City odvolán Brendan Rodgers. I v jejich případě je jistě Tuchel jednou z variant, které se pokusí oslovit. V tomto ohledu je ale méně pravděpodobné, že se klub dočká kladné zpětné vazby.

Situace ohledně Tuchelovy budoucnosti by se tedy za současné konstelace mohla vyjasnit v poměrně blízké době. Sám kouč mluví o tom, že se těší na nové angažmá, a z jeho slov je patrné, že by si rád vyzkoušel novou ligu. Jeho zrak se tedy podle všeho nejvíce upíná na italskou Serii A.