Liga mistrů mimo Evropu? Možná již brzy, tvrdí šéf francouzského PSG

Francouzský velkoklub Paris St. Germain je jedna z organizací, která usiluje o to, aby se Liga mistrů podívala za hranice Evropy. Jeho prezident Násir Al Chelajfí dokonce v rozhovoru pro server athletic naznačil, že už jedná s šéfem UEFA Alexanderem Čeferinem a ve hře je Asie, ale především USA, která je finančně nejlákavější.

Liga mistrů mimo Evropu? Možná již brzy, tvrdí šéf francouzského PSG

Liga mistrů je tou nejvíce prestižní sportovní soutěží planety, a tudíž se v ní točí nejvíce peněz. Logicky si tedy můžeme odvodit, že se po celém světě najde mnoho lidí, kteří by si z tohoto sladkého koláče také rádi odlomili, a proto se nám zde rýsuje myšlenka posunout hranice zápasů mimo aktuální evropské působení.

„Zatím je to jen myšlenka, ale co nevidět bychom ji rádi dali do pohybu,“ vyřkl své přání šéf nejlepšího francouzského celku PSG Nasser Al-Khelaifi. „Fotbal je hra, která lidi spojuje, tak proč ji držet jen na jednom místě? Přiveďme ji také do Asie, a především pak do USA,“ navrhuje.

Amerika je místem, kam mnoho týmů během léta jezdí na předsezonní turné. Pokud sem zamíří mužstva, jako jsou Real Madrid či Manchester United, kapacity tamních osmdesátitisícových stadionů se v pohodě zaplní do posledního místečka. A to jde jen o pouhá přátelská utkání. Co teprve, kdyby se jednalo o soutěžní…

„Prezident UEFA (Aleksander Čeferin) si je této lukrativní nabídky vědom. Ví, kolik nových fanoušků i financí do pokladny by to přineslo. Tuto možnost je určitě třeba prozkoumat,“ nabádá Nasser Al-Khelaifi, který nepochybně doufá, že mu v této snaze pomůže mnoho dalších velkých klubů. Především s podobně bohatými vlastníky.