Na Premier League byla podána žaloba. To utrácení je třeba zastavit! leží ve zprávě UEFA

Kluby z Premier League musí přestat tolik utrácet, zní hlavní požadavek prezidenta španělské La Ligy, jemuž se nelíbí aktuální situace na přestupovém trhu.

Na Premier League byla podána žaloba. To utrácení je třeba zastavit! leží ve zprávě UEFA

Pryč jsou ty časy, kdy se hráči kupovali za pár milionů dolarů. Dnes za poměrně neznámé jméno nabídnete klidně 50-60 milionů, a stejně je to málo.

Tuto nerovnováhu dle šéfa nejvyšší španělské soutěže Javiera Tebase způsobily kluby z Premier League. Ty těží nejvíce z televizních práv a pak své peníze rozhazují po světě a ničí tak stabilitu na přestupovém trhu.

„Když se na to podíváte, nejvíce aktivní během letního přestupového okna opět byly týmy z Anglie, které v celkovém součtu utratily 2,2 miliardy dolarů, což je v porovnání s La Ligou čtyřikrát více. To je zároveň ten důvod, proč podáváme stížnost k UEFA,“ pověděl rozhořčený Tebas.

„Fotbalový průmysl se za poslední roky změnil, Premier League nemá skoro žádná omezení, což dovoluje vlastníkům, aby do svých klubů pumpovali neomezené množství peněz. Kvůli tomu pak začal kolabovat trh. Týmy z ostatních zemí si náhle nemohou dovolit kupovat hráče, kteří by za normálních okolností přišli za méně než polovinu současné ceny,“ zdůrazňuje.

„Trváme na tom, aby se v Premier League stanovily nějaké limity. Je důležité, aby všechny velké ligy v Evropě měly stejné podmínky. Současnou situaci bereme velmi vážně. Týmy, jako je Manchester City, posílají pravidelně každý rok do světa spousta peněz. To se vůbec nelíbí nejen mně, ale všem evropským ligám, kterým jde v této hře o férovost,“ konstatoval Tebas.