Messiho návrat pro nás bude vždy lákavý, přiznává prezident Barcelony

Lionel Messi a Barcelona je neodmyslitelné spojení, které by v budoucnu mohlo opět těžit ze vzájemné spolupráce.

Messiho návrat pro nás bude vždy lákavý, přiznává prezident Barcelony

Když Messi opouštěl katalánský klub, bylo to hlavně z finančních důvodů. Novou zastávkou se mu stala Paříž, kde se kvůli emocím sám hráč nemohl v první sezoně naplno projevit. Teprve až v té druhé, tedy nynější, našel sám sebe.

V Barceloně je ovšem značka LM10 modlou, proto její odchod nejen vedení, ale zejména fanoušci špatně nesou. Pokud se zde naskytne příležitost, jak přivést hráče zpět, udělají pro to cokoliv. Naprosto cokoliv. 

„Letos to ještě nevyšlo, ale všichni věříme tomu, že se příští léto Leo vrátí domů,“ prozradil ve vší upřímnosti klubový prezident Joan Laporta.

„Pokud dobře víme, Leo má v Paříži platnou smlouvu do roku 2023. Jeho návrat pro nás bude vždy lákavý. Bude záležet na tom, co chce on sám. Za sebe však říkám, že v Barceloně bude vždy vítaný a že uděláme cokoliv, abychom ho tu měli,“ snažil se navnadit fanoušky.

Messiho případný příchod by znamenal další rapidní zásah do klubových financí. Katalánský celek musel aktivovat mnoho ekonomických balíčků, aby vůbec mohl vstoupit do této sezony. Neví se, jak na tom bude v té příští. Vedení nicméně zůstává optimistické, že se ještě nějaké peníze navíc najdou.