Nejlepší záložník ligy? Opora Arsenalu! Má jasno kouč Brentfordu. Může jim pomoct k titulu

Kevin De Bruyne má svého nástupce, který bude v následujících sezonách svými dovednostmi zvedat diváky ze sedadel. Podle trenéra Brentfordu Thomase Franka jím má být norský středopolař Martin Odegaard.

Nejlepší záložník ligy? Opora Arsenalu! Má jasno kouč Brentfordu. Může jim pomoct k titulu

Když se Kevin De Bruyne přesouval do Manchesteru City, bylo mu ještě „pouhých“ čtyřiadvacet let. Velmi brzy ovšem ukázal, proč si jej severoanglický celek kupuje. Hráče s takovým citem pro hru a vysokým fotbalovým IQ jen tak někde nenajdete. I proto je tento belgický reprezentant považován za nejlepšího záložníka na světě.

Dnes je Kevinovi jedenatřicet let a mnozí už spekulují, kolik sezon na vrcholu ještě bude mít a kdo by případně mohl být jeho nástupce. Odpověď na tuto otázku veřejnosti během tiskové konference poskytl kormidelník Brentfordu Thomas Frank.

„Kdo se vyzná ve fotbale, ten musí obdivovat výkony, které předvádí Martin Odegaard. Ten kluk je naprosto rozdílovým hráčem, který by skvěle zapadl do každého týmu,“ žasl trenér momentálně devátého celku tabulky Premier League.

„Úkolem záložníka není za každou cenu nutně dávat góly nebo si připisovat asistence, ale tvořit hru. A to tento hráč dělá dokonale. Umí nacházet volné prostory, dokáže podržet míč, je velmi, ale velmi technicky nadaný, a navíc je stále mladý, takže se bude ještě vyvíjet,“ řekl.

„Podle mě je už teď na úrovni Kevina De Bruyneho a příští sezony ho ještě překoná. Pokud má mít Arsenal šanci v letošním ročníku zabojovat o titul, bude Odegaard naprosto klíčovou součástí jejich úspěchu,“ myslí si Frank, jehož mužstvo během posledního kola čirou náhodou podlehlo Arsenalu 0:3. Drobným paradoxem nicméně je, že trenérem obdivovaný Odegaard vlivem zranění do zápasu ani nenastoupil.