Přestupová tahanice mezi Arsenalem a Newcastlem? Opodál je do ringu připraven naskočit i Juventus

Podle informací italského portálu Calciomercato by mohl být již za pár měsíců velmi žhavým zbožím na přestupovém trhu teprve čtyřiadvacetiletý francouzský záložník Houssem Aouar. Perspektivní tvář Lyonu vstoupila do posledního roku kontraktu s účastníkem Ligue 1 a zatím se neobjevily signály, že by tato spolupráce měla být prodloužena. V létě by tak mohl středopolař odejít zdarma, na což slyší celá řada zvučných dravců.

Přestupová tahanice mezi Arsenalem a Newcastlem? Opodál je do ringu připraven naskočit i Juventus

Aouar má za sebou doposud zvláštní kariéru. Před časem byl jedním z nejžádanějších hráčů v Evropě a pronásledovaly ho nejzvučnější kluby starého kontinentu. Jeho snahy odejít z Lyonu však byly marné a nakonec klesly i jeho akcie.

Na stadionu Groupama je to s ním jako na houpačce. V minulé sezóně mnohdy válel v základní sestavě, v té aktuální naskočil do pouze jediného utkání. Pro mnohé je ale stále atraktivní právě proto, že po této sezóně bude moci změnit klubové barvy jako volný hráč.

O jeho služby projevuje zájem například londýnský Arsenal, který se na něj v Lyonu dotazoval již několikrát v minulosti. Od té doby ale Gunners investovali do svého kádru a při současné formě se jeví jako nepravděpodobné, že by zde Aouar zapadl.

Reálnější adresou může být Newcastle United, kterému se nepodařilo zlákat jeho parťáka Lucas Paquetu a ani v otázce příchodu Youriho Tielemanse se ledy zatím nepohnuly. Pozadu zatím postává Juventus, který taktéž zvažuje učinit nabídku na jeho zisk.