De Gea se potřebuje ujistit, jestli s ním na Old Trafford počítají i dál, nebo se má poohlédnout po něčem jiném

Říká se, že důvěra je pro hráče mimořádně důležitá věc a pro gólmany to platí obzvlášť. Dlouholetý brankář Manchesteru United David de Gea by si i proto rád brzy promluvil s novým manažerem rudých ďáblů Erikem ten Hagem. Téma se přímo nabízí - jeho další budoucnost na Old Trafford.

De Gea se potřebuje ujistit, jestli s ním na Old Trafford počítají i dál, nebo se má poohlédnout po něčem jiném

Informuje o tom britský list Daily Star a zmiňuje Španělovo přání potkat se s šéfem lavičky osobně, aby věděl na čem je. Ohledně názorů na jeho další působení v tamním divadle snů tak chce mít evidentně čistý stůl.

Konkurent exsparťana Martina Dúbravky se údajně obává, že se jeho čas na rudé straně Manchesteru chýlí ke konci a chce zjistit, zda je také on součástí dlouhodobých plánů nizozemského odborníka.

Smlouva s dvacetinásobným šampionem Premier League mu vyprší na konci této sezony 2022/2023 a poté se z něj stane volný hráč.

Vedení United má možnost prodloužit s ním kontrakt na dalších 12 měsíců, nicméně 300 tisíc liber týdně rozhodně není malý plat a vše se mělo zadrhnout právě na této skutečnosti. I proto zůstává ostřílený strážce svatyně z širšího kádru španělské reprezentace napjatý...

De Gea, jehož čeká v úvodu dubna oslava dvaatřicátých narozenin, dorazil na ostrovy z Atlétika Madrid v roce 2011 a v současnosti je nejdéle sloužící hvězdou Manchesteru United, se kterým se mu dosud podařilo dosáhnout na sedm velkých trofejí.

Pokud by se dokázal dostat na listopadové mistrovství světa v Kataru a hlavně si na něm zachytal, byla by to ideální šance na zazáření a případné nalezení nové klubové adresy. Současnou národní jedničkou je však o šest let mladší brankář Bilbaa Unia Simón. 

Víkend plný hvězdných zápasů: Dvě anglická derby, Mourinhova touha i návrat kanonýra do Kolína