Na jedné straně Škrtel, na druhé Poborský. Na Anfield Road si to rozdaly legendy Liverpoolu a Manchesteru United

I když Premier League stála kvůli mezinárodní přestávce, slavný liverpoolský stadion Anfield Road prázdnotou nezel. Necelých 31 tisíc diváků totiž na jeho tribunách sledovalo další charitativní duel legend Reds, jimž se postavily do cesty výrazné osobnosti minulosti Manchesteru United.

Na jedné straně Škrtel, na druhé Poborský. Na Anfield Road si to rozdaly legendy Liverpoolu a Manchesteru United

Ikony liverpoolské historie triumfovaly 2:1, když musely otáčet výsledek. Na náramnou trefu Bulhara Dimitara Berbatova totiž ve druhém dějství zareagovali náhradníci Mark Gonzales a Florent Sinama-Pongolle.

Za domácí soubor mimo jiné nastoupili Dudek, Škrtel, Sissoko, Downing, Alonso, Maxi nebo Voronin, s tím, že hosté měli mezi v základu např. kapitána Fletchera, Stama, Campbella, Carricka či Valenciu a zahráli si také Keane nebo Irwin.

Utkání si od úvodní minuty nenechal ujít ani vicemistr Evropy z roku 1996 Karel Poborský, který působil v divadle snů v letech 1996 - 1998, než se odebral do Benfiky Lisabon.

Andy Cole, jenž operoval na Old Trafford celkem šest let a za tu dobu nastřílel spousty branek, hrát nemohl, ale byl rád i za asistentskou roli. "Vždycky je dobré se zapojit. Své bývalé spoluhráče vidím moc rád a tyhle zápasy si užívám. Bohužel už nemůžu hrát, ale je příjemné poklábosit, bavit se a užívat si vzájemnou společnost po dobu 48 hodin," podělil se o dojmy z exhibice bývalý reprezentant Albionu, který si v minulosti zahrál i za konkurenční Mancheter City.

Oba výběry legend na sebe mimochodem narazily i v květnu na Old Trafford a také v tomto případě se radoval Liverpool a to po výsledku 3:1, s tím, že tehdy se vybralo na charitu 1,3 milionu liber.

Legendy severu:

Legendy Liverpoolu - Legendy Manchesteru United 2:1 (0:1)
Branky: Mark Gonzales, Florent Sinama-Pongolle - Dimitar Berbatov.

Základ Liverpoolu: Dudek, Kvarme, Henchoz, Škrtel, Vignal, Sissoko, Downing, Alonso, Maxi, Le Tallec, Voronin.

Základ United: Van der Gouw, Johnsen, Stam, Berbatov, Campbell, Pugh, Poborský, Carrick, Fletcher, Valencia, Gibson-

Firmino na Camp Nou a Depay na Anfield Road? Barcelona a Liverpool si mohou brzy vyměnit útočná esa