Současné posily nám nestačí, je potřeba přitvrdit, zní z vedení United

Manchester United patřil během letního přestupového období společně s Chelsea k nejvíce utrácejícím klubům planety. Jejich práce však ještě není dokončena. Jak pro klubovou televizi prozradil manažer Erik ten Hag, pokračovat se bude už za pár měsíců. 

Současné posily nám nestačí, je potřeba přitvrdit, zní z vedení United

Na Old Trafford začala s příchodem holandského trenéra Erika ten Haga velká čistka. Započítáme-li odchody hráčů, jimž končili smlouvy, odešlo z Divadla snů třináct jmen. Z těch papírově nejzvučnějších lze uvést Edinsona Cavaniho, Paula Pogbu, Juana Matu či Nemanju Matiče.

Vykompenzovat takto velké ztráty lze pouze příchody, a proto si ďáblové během letního přestupového okna sáhli pořádně hluboko do kapsy. Na sever Anglie pro změnu zamířili Antony, Lisandro Martínez, Tyler Malacia, Casemiro či Cristian Eriksen a jen u těchto posil by to zůstat nemělo.

„Nevylučuji příchod některých nových posil už v lednu. S vedením jsme měli několik setkání, kde jsme diskutovali o tom, jak zkvalitnit náš tým a zlepšit podmínky, ve kterých trénujeme,“ přiznával Erik ten Hag zcela otevřeně.

„Na tomto plánu budeme pracovat už hned v lednu, kdy se otevře zimní přestupové okno, a co nepůjde vyřešit v zimě, to dořešíme v létě. Podstatné je se neustále zlepšovat, zkvalitňovat a neusnout na vavřínech. Naše práce, nebo přestavba, pokud tomu chcete tak říkat, ještě zdaleka není hotova,“ naznačil, že hodlá vyměnit prakticky celou základní jedenáctku.

„Klíčem k úspěchu je dobré plánování. Již teď máme jasně dané plány na zimu a v zimě prodiskutujeme ty na léto,“ podotkl holandský kormidelník, jenž svou kariéru nakopl během působení v Ajaxu.