Přijde Guardiola o Bernarda Silvu? Xavi si ho pro rok 2023 maluje do jedné záložní řady s Pedrim...

Barcelonské vedení má podle informací TribalFootball připravovat novou nabídku na portugalského reprezentanta ve službách Manchesteru City Bernarda Silvu.

Přijde Guardiola o Bernarda Silvu? Xavi si ho pro rok 2023 maluje do jedné záložní řady s Pedrim...

Spoluhráč De Bruyneho, Grealishe, Fodena, Gündoğana a spol. je dlouholetou oporou Citizens, kteří jsou v této sezoně anglické nejvyšší soutěže spolu s Tottenhamem Hotspur stále bez prohry a jakožto obhájce primátu ztrácí na průběžného lídra Arsenal bod.

Čtyřnásobný vítěz Premier League, jemuž se v minulosti podařilo ovládnout také portugalskou Primeira Ligu i francouzskou Ligue 1, měl mít namířeno do katalánské metropole již v posledních dvou letních přestupových obdobích.

Kvůli finančním problémům barcelonského obra se však jeho přesun vždy stornoval. S novými finančními pákami už by však měl mít šestadvacetinásobný šampion LaLigy na svůj vysněný cíl v rozpočtu konečně prostor.

Vyhlášený technik Silva je prioritou zejména pro hlavního trenéra Xaviho, který ho má v plánu v roce 2023 postavit do středu pole po boku hvězdného teenagera Pedriho.

O renomovaného středopolaře s historií v Benfice i Monaku má stát také další mocný hráč soudobé branže Paris Saint-Germain, což potvrdil i Luis Campos, nicméně prioritou svěřence Josepa Guardioly je Barca a to i přesto, že mnoho trofejí v posledních letech nenasbírala.

Osmadvacetiletý Portugalec má na Etihad Stadium platný kontrakt až do léta 2025. Když před více než pěti lety přestupoval naposledy, svou současnou klubovou adresu vyšel na 50 milionů eur. Aktuálně je jeho tržní cena ještě minimálně o 30 milionů eur vyšší. 

Arnautoviče nově zdobí status rakouského rekordmana. Ve střelecké tabulce ale ještě králem není...