Přetahovaná mezi Liverpoolem a Manchesterem City. Mezi mlýnskými koly se ocitla hvězdička Villarrealu

Letní přestupové okno se před několika týdny uzavřelo, ale již nyní se objevují spekulace, jak by mohly elitní evropské kluby posilovat své řady během toho zimního. Po začátku sezóny se již totiž dají registrovat nedostatky či nevýrazné formy některých hráčů, což povede ke zvýšení konkurence v kabinách. Nejinak tomu je také na Anfield Road a Etihad Stadium, kde aktuálně sledují stejný předmět zájmu.

Přetahovaná mezi Liverpoolem a Manchesterem City. Mezi mlýnskými koly se ocitla hvězdička Villarrealu

Jednadvacetileté křídlo Villarrealu Álex Baena přitahuje pozornost ostrovních gigantů. Perspektivní tvář Žlutých ponorek je odchovancem tohoto klubu a debut v A-týmu si na Estadio de la Ceramica odbyla již v roce 2020. Od té doby naskočila do jednatřiceti soutěžních zápasů, ve kterých si připsala osm asistencí.

Levý křídelník získává stále více prostoru ve hře a v prvních deseti zápasech Villarrealu této sezóny byl nasazen do šesti z nich. Baenova současná smlouva vyprší v létě roku 2025 a pro případné zájemce je lákavá i poměrně nízká klauzule ve výši 35 milionů eur.

Žlutá ponorka by si ale jeho služby ráda pojistila a podle webu Thehardtackle se chystá nabídnout hráči nový vylepšený kontrakt. Anglické kluby si jeho případným angažováním slibují zvýšení konkurence v kabině. Citizens po letním odchodu Sterlinga do Chelsea na tomto postu využívá Jacka Grealishe, zatímco Reds se mohou spolehnout na schopnosti Luise Díaze.