Od Popeho až po Pickforda aneb TOP 4 nejvytíženější brankáři v této sezoně Premier League

Budeme-li se bavit o nejvíce zaměstnaných brankářích soudobé Premier League, je jasné, že nepůjde o zástupce ze špičky, na které se momentálně vyhřívají Arsenal, Manchester City a Tottenham Hotspur. Dotyční obři se totiž pohybují tam, kde se pohybují, i díky pevným obranám a je zřejmé, že jejich strážci svatyně v enormní permanenci nejsou.

Od Popeho až po Pickforda aneb TOP 4 nejvytíženější brankáři v této sezoně Premier League

Během úvodních sedmi kol bylo nejvíce zákroků napočítáno jedničkám Newcastlu United a Brentfordu, čili Nicku Popemu a Davidu Rayovi, jenž jako Španěl narušuje anglické kralování mezi třemi tyčemi. Oba gólmani už se podle podle statistik z portálu WhoScored.com prezentovali třiceti zásahy.

Velmi vytížen je také Dean Henderson z Nottinhgamu Forest, jehož si nováček ze stadionu City Ground vypůjčil v Manchesteru United. Pětadvacetiletý brankář už sice lovil míč ze sítě sedmnáctkrát, což je druhá nejhorší defenzivní bilance celé soutěže, nicméně i tak nasbíral 29 úspěšných zákroků a bez něj na tom mohl být aktuálně předposlední celek tabulky klidně ještě hůře.

Na svém místě se pak rozhodně nenudí ani reprezentant Albionu Jordan Pickford, který by možná celému žebříčku vládl, pokud by nebyl nucen kvůli zranění v jednom utkání pustit do akce svého o sedm let staršího náhradníka Asmira Begoviče. I tak zasáhl svěřenec Franka Lamparda v úvodních šesti ligových kolech celkem šestadvacetkrát a na tom, že jeho Everton momentálně táhne šest zápasů čítající šňůru bez prohry, má velkou zásluhu.

Nejvíce zákroků v dosavadní sezoně 2022/2023:

30 - Nick Pope (Newcastle United)
30 - David Raya (Brentford)
29 - Dean Henderson (Nottingham Forest)
26 - Jordan Pickford (Everton)

Firmino na Camp Nou a Depay na Anfield Road? Barcelona a Liverpool si mohou brzy vyměnit útočná esa