Firmino na Camp Nou a Depay na Anfield Road? Barcelona a Liverpool si mohou brzy vyměnit útočná esa

I když je nyní Barcelona s osmnácti nastřílenými brankami nejlépe střílejícím klubem celé španělské nejvyšší soutěže a v jejím trikotu už se prosadilo pět útočníků z šesti, její současná ofenzivní řada by se mohla uprostřed ročníku 2022/2023 ještě proměnit.

Firmino na Camp Nou a Depay na Anfield Road? Barcelona a Liverpool si mohou brzy vyměnit útočná esa

Jak zaznělo na stránkách španělského listu Sport, aktuálně druhý tým tabulky má být v kontaktu s Liverpoolem a to kvůli možné lednové výměně ofenzivního zboží.

Hvězdná transakce se má týkat pohyblivých "devítek", které jsou v sestavách využitelné na vícero pozicích, a sice Memphise Depaye a Roberta Firmina.

Na Pyrenejském poloostrově se připomíná, že osmadvacetiletý nizozemský reprezentant už byl na odchodu z Camp Nou v létě a byť nakonec v Katalánsku zůstal, sezonu pod trenérem Xavim by dokončit nemusel.

Rychlík by se totiž mohl vrátit zpět do anglického prostředí a přesunout se do města Beatles na Anfield Road. V rámci výměny "kus za kus" by si pak vyzkoušel LaLigu zkušený Brazilec Roberto Firmino (30).

Dotyčný krok by v konečném důsledku mohl zvýhodnit oba borce. Někdejší útočník Hoffenheimu, který otevřel v Premier League již svou osmou sezonu v řadě, už není pro Reds tak zásadní postavou, jako tomu bylo v minulosti a kontrakt u řeky Mersey mu navíc vyprší za několik měsíců.

Ani bývalý hráč Eindhovenu, Lyonu a Manchesteru United to nemá v Barceloně zrovna jednoduché a v klubové hierarchii se nyní před ním nalézá hned několik ofenzivních es, což je patrné i z jeho vytížení, které se dosud zastavilo na 116 odehraných minutách. Stejně jako Firmino by mohl příští léto zamířit kamkoliv zdarma.

Leão kouzlí v barvách AC Milán i Portugalska. Na San Siru prý budou muset odrážet námluvy Citizens