Barcelona identifikovala nástupce Busquetse. Problém by ale mohl být v částce, která by byla potřeba

Barcelona se pod taktovkou kouče Xaviho vrací opět na evropské výsluní, ale nikdo na Camp Nou nechce usnout na vavřínech. Také španělský kouč si moc dobře uvědomuje, že je nutné kádr pravidelně okysličovat a hledat náhrady za tváře, které sice dlouhé roky byly platné, ale jejich kariéry se pozvolna blíží ke konci. Jedním z nich je i Sergio Busquets, na jehož post by se mohl do La Ligy vrátit podle webu Sportskeeda Rodri.

Barcelona identifikovala nástupce Busquetse. Problém by ale mohl být v částce, která by byla potřeba

Čtyřiatřicetiletý defenzivní štít se stal pro klub velkou ikonou a pomohl mu k celkem dvaatřiceti trofejím zahrnující i osm titulů v La Lize. Jeho kariéra se však pozvolna blíží ke svému konci a vypadá to, že pohádka psaná od roku 2008 na Camp Nou píše své poslední stránky.

Před katalánským klubem stojí nyní nelehký úkol. Musí nalézt náhradu za hráče, který pro něj byl téměř patnáct let jasnou volbou. Xavi si stanovil za cíl přivést hráče se zkušenostmi, ale zároveň ve věku, kdy by mohl být platnou oporou na delší dobu. I proto identifikoval jako náhradu španělského reprezentanta Rodriho hrajícího v Manchesteru City.

Čtyřiadvacetiletý záložník je odchovancem Villarrealu, ale pojí jej minulost taktéž s Atlétikem Madrid. Od roku 2019 je součástkou výběru Pepa Guardioly, který o jeho uvolnění nechce ani slyšet. Barcelona by na jeho vykoupení musela vynaložit snahu ve výši 100 milionů eur. Citizens ale mohou vzdorovat a svou klíčovou tvář týmu nepouštět, pokud by si to samotný hráč sám nepřál.