Leão kouzlí v barvách AC Milán i Portugalska. Na San Siru prý budou muset odrážet námluvy Citizens

Svým talentem si získal fanoušky napříč Evropou. Třiadvacetiletý portugalský útočník Rafael Leão předvádí parádní výkony v národních barvách i za AC Milán, kde se stal hlavní palebnou silou kouče Stefana Pioliho. Na San Siru pomohl získat první Scudetto za více než deset let, ale nyní se zároveň o svou hvězdičku musí obávat, neboť nad ní krouží ostrovní dravci.

Leão kouzlí v barvách AC Milán i Portugalska. Na San Siru prý budou muset odrážet námluvy Citizens

Podle italského zdroje Calcio Mercato je o Leãa nebývalý zájem, který by mohl být po této sezóně podpořen astronomickými částkami na jeho odkoupemí. Třiadvacetiletý mladík má za sebou parádní minulý ročník Serie A, kde ve 34 ligových zápasech vykázal 11 branek a 10 asistencí.

Dobrá forma jej zastihla také na podzim, o čemž se přesvědčil třeba Inter v ostře sledovaném milánském derby. V pouhých osmi zápasech Leão ohromil devíti góly a stal se velmi žádaným zbožím na přestupovém trhu.

Již v létě se jej pokoušela podepsat Chelsea, ale s pochopením na straně AC Milán nepochodila. Italský klub jej mám pod smlouvou až do roku 2025, ale hráč by si rád platově polepšil a vedení žádá o 7 milionů eur ročně.

O odchovance Sportingu CP se nově začal ucházet také Manchester City, neboť se Pep Guardiola netají obdivem jeho schopností. A pokud by Leão skutečně zamířil na Etihad Stadium, mohl by vytvořit vražedné duo s norským kanonýrem Erlingem Haalandem. Výstupní klauzule ve výši 150 milionů eur by pro zámožný ostrovní klub nemusel být problém, což bylo v minulosti již nesčetněkrát potvrzeno.