Na trase Liverpool – Barcelona se rýsuje zajímavá výměna, o jaké střelce jde?

Podle katalánského deníku Sport v létě může dojít k výměně útočníků mezi Liverpoolem a Barcelonou. Z katalánského na Anfield Road by se měl stěhovat Memphis Depay, opačným směrem pak by mohl zamířit Brazilec Roberto Firmino.

Na trase Liverpool – Barcelona se rýsuje zajímavá výměna, o jaké střelce jde?

Už během předešlého letního přestupového období se spekulovalo, že nizozemský útočník Memphis Depay odejde z Camp Nou. V každém případě to není podmínka, že sezonu v dresu Barcy dohraje. V Anglii se začíná mluvit o tom, že by mohl hrát pod Jürgenem Kloppem v Liverpoolu. Klub z metropolitního hrabství Merseyside by opačným směrem poslal třicetiletého Brazilce Roberta Firmina.

Z tohoto případného transferu by mohly profitovat jak kluby, tak oba hráči. Firmino už nemá pod Kloppem takovou roli, jako dříve a do konče smlouvy mu zbývá pár měsíců. V případě Depaye je situace podobná. Navíc oba dva se prezentují podobným stylem hry a mohou hrát rovněž i na křídle.

Firmino v aktuální sezoně v Premier League naskočil do pěti zápasů, vstřelil tři branky a na stejný počet přihrál. Brazilec dříve hrál za Hoffenheim, Tombense či Figueirense. Depay si v LaLize připsal pouze dva starty a mezi střelce se zapsal jedenkrát. Holanďan před angažmá v Barceloně působil v Lyonu, Manchesteru United nebo PSV.