Výsměch Liverpoolu přímo do tváře! Toto si Rodri myslí o úpadku Reds

Liverpool před sezonou podle bookmakerů patřil mezi hlavní aspiranty na titul. Jakmile se však soutěžní ročník rozeběhl, svěřenci Jurgena Kloppa vyhráli pouhá dvě ze šesti utkání. „Co se stalo?“ ptali se fanoušci. S rýpavou odpovědí náhle přišel záložník konkurenčního Manchesteru City Rodri.

Výsměch Liverpoolu přímo do tváře! Toto si Rodri myslí o úpadku Reds

Zatímco Liverpool se trápí, Manchester City si chrochtá blahem. V kádru má nejlepšího záložníka světa Kevina De Bruyneho a dost možná i nejlepšího útočníka Erlinga Haalanda. K tomu navíc světlemodrému celku ze severu Anglie patří v lize druhá příčka, z níž je pouze jednobodový dohled na vedoucí Arsenal.

Mnozí čekali, že se letošní ročník bude vyvíjet zcela jinak. Svou kvalitu zatím nedokázala prodat Chelsea a nějak se to nedaří ani Liverpoolu. Je snad chyba v nedostatku kvality, změně taktiky, nebo v něčem úplně jiném?

„Dle mého je Premier League velmi náročná soutěž, že si zde nemůžete ani na moment dovolit vydechnout. Naštěstí my máme dvoje plíce, ale takový Liverpool polevil, proto se mu teď nedaří,“ zhodnotil pro deník Gazzetta dello Sport záložník Manchesteru City Rodri současnou situaci. 

„Slyšel jsem názory, že se Liverpool nachází v herní krizi. Tak bych to ale nenazýval. Krize vypadá naprosto jinak, oni jsou prostě méně intenzivní a méně efektivní. Pokud si v takovém klídečku vstupujete do zápasů, tak se to podepíše na vašich výsledcích,“ vysvětloval šestadvacetiletý Španěl, který si aktuálně plní reprezentační povinnosti a v sobotu večer se představí na soupisce Ligy národů proti Švýcarsku.