Provod odmítl tři body pro Slavii, Kozák zachránil Slovácku remízu, Barák zajistil Fiorentině bod

Úvodními zápasy skupinové fáze také začala Evropská konferenční liga. Slovácko z dobře rozehraného zápasu v početní výhodě získalo nakonec pouze bod, Villarreal porazil Lech Poznaň, Anderlecht splnil povinnost. Slavia získala v Turecku bod.

V prvním utkání skupiny D Evropské konferenční ligy Slovácko po výborném prvním poločasu pouze remizovalo s Partizanem 3:3.  Slovácko vedlo již od 22 minuty o dvě branky a soupeř hrál v deseti po vyloučení Beliče. Po změně stran si ve 47. minutě vybral slabší chvilku brankář Nguyen a střelu, která mířila na něj, pustil za záda. Vyrovnávací gól v 53. minutě byl pro Slovácko velmi smolným. Bohužel pro české fanoušky to nebylo všechno. V 62. minutě po špatném bránění se Partizan dostal do vedení. Českému celku se nakonec podařilo vyrovnat sedm minut před koncem řádné hrací doby, když se po závaru prosadil Libor Kozák. Pro Slovácko to je obrovská ztráta i z toho pohledu, že zhruba 70 minut hrálo v početní výhodě a v poločase drželo vedení 2:0.

Slavia byla v úvodním utkání skupiny G proti Sivassporu lepším týmem, avšak do Prahy veze pouze bod za remízu 1:1. V závěru zápasu mohlo být na straně Slavie veselo, jenže penaltu Lukáše Provoda dokázal zneškodnit domácí brankář.

Konferenční liga – skupinová fáze, 1. kolo:

Hearts – Başakşehir 0:4
Branky: 26. Kaldırım, 67. Ndayishimiye (Türüç), 75. Kingsley (vla.), 82. Özcan (Chouiar)

Austria Vídeň – H. Be'er Sheva 0:0

FC Ballkani – Kluž 1:1
Branky: 65. Thaci (Rrahmani) – 90+1. Matias

Fiorentina – RFS Riga 1:1
Branky:
 56. Barák (Biraghi) – 74. Ilić (Friesenbichler)

Villarreal – Lech Poznań 4:3
Branky: 32. Chukwueze, 36. Baena, 40. Baena, 89. Coquelin – 2. Skóraś, 46. Ishak (pen.), 61. Ishak

Anderlecht – Silkeborg 1:0
Branka: 81. Silva

Nice – Kolín nad Rýnem 1:1
Branky:
62. Delort z pen. - 19. Tigges.

Slovácko – Partizan 3:3
Branky: 5. Kalabiška (Holzer), 20. Kalabiška (Hofmann), 83. Kozák – 47. Diabaté, 53. Diabaté, 62. R. Gomes
FC Slovácko: Nguyen – Reinberk (77. Doski), Hofmann, Kadlec (C), Kalabiška – Petržela (87. Šašinka), Daníček (77. Kohút), Havlík, Holzer (67. Siňavskij) – Kozák, Mihálik (67. Vecheta)
FK Partizan Bělehrad:
Popović – Marković, Saničanin, Vujačić, Urošević (C) – H. Traoré – Živković (46. Andrade), Natcho (73. Filipović), Belić, Diabaté – R. Gomes

Sivasspor:
Şaşal Vural – Yalçın (79. Osmanpaşa), Appindangoyé, Goutas, Çiftçi (C) – Keïta, Ulvestad – N'Jie (73. Musa), Saba, Gradel – James (19. Yatabaré)
SK Slavia Praha:
Mandous – Douděra, Ousou, Kačaraba (46. Tiéhi), Masopust (77. Tecl) – Ševčík, Holeš (C) – Usor (63. Schranz), I. Traoré (46. Provod), M. Jurásek (46. Ewerton) – Olayinka.

West Ham – FCSB 3:1
Branky: 69. Bowen (pen.), 74. Emerson, 90. Antonio (Fornals) – 34. Cordea (Olaru)

Shamrock – Djurgården 0:0

Slovan Bratislava – Žalgiris Vilnius 0:0