20 měsíců a šlus. Noví majitelé Chelsea už nechtějí pokračovat na společné cestě s Tuchelem...

Lehce se trápící Chelsea ukončila svou spolupráci s německým odborníkem Thomasem Tuchelem, jenž Blues ze Stamford Bridge šéfoval od loňského ledna.

20 měsíců a šlus. Noví majitelé Chelsea už nechtějí pokračovat na společné cestě s Tuchelem...

Vedení předního celku Premier League odvolalo bývalého kouče Mainzu, Dortmundu a Paris Saint-Germain jen pár hodin po nečekané prohře na půdě Dinama Záhřeb.

"Jménem všech v Chelsea FC bychom rádi Thomasovi a jeho spolupracovníkům za veškerou odvedenou práci poděkovali. Po třech trofejích bude mít právem své místo v historii našeho klubu. Noví majitelé věří, že je ten správný čas na provedení tohoto kroku," zaznělo na oficiálních stránkách šestinásobného anglického mistra.

Devětačtyřicetiletý stratég nepůsobil na modré straně britské metropole dlouho, nicméně i tak dokázal s mužstvem vyhrát Ligu mistrů a podepsal se i pod triumfy v evropském Superpoháru a na mistrovství světa klubů.

V letošní sezoně už to však nebylo úplně ono - tým, který se v létě posílil novými hráči za téměř 300 milionů eur, prohrál z posledních pěti soutěžních zápasů hned třikrát a Tuchelův nástupce obdrží tým na průběžném šestém místě Premier League.

Ve víkendovém utkání proti Fulhamu už povede Aubameyanga, Koulibalyho, Jorginha a spol. někdo jiný...

Aubameyang zaplul na Stamford Bridge. Kolik za něj Barcelona utržila a jakého hráče se na oplátku dočkala?