Na Stamford Bridge už si údajně vybrali Tuchelova nástupce. Budou ho však muset vykoupit za nemalé peníze

Chelsea, jejíž první tým se momentálně připravuje na sobotní vystoupení na půdě Fulhamu, by bez manažera moc dlouho zůstat nemusela. 

Na Stamford Bridge už si údajně vybrali Tuchelova nástupce. Budou ho však muset vykoupit za nemalé peníze

Čtvrteční zprávy Sky Sports už totiž zmínily jméno možného nástupce Thomase Tuchela, jenž musel na Stamford Bridge skončit po slabším vstupu do sezony korunovaném nečekaným zaváháním na půdě Dinama Záhřeb.

Podle britských zdrojů se vedení Blues již ústně dohodlo s Grahamem Potterem, který je aktuálně pod smlouvou v jiném anglickém celku Brighton & Hove Albion.

Sedmačtyřicetiletý trenér odcestoval uprostřed týdne do Londýna i navzdory tomu, že mu to Brighton, jehož řídí již od roku 2019 a aktuálně s ním v tabulce sídlí na velmi lichotivé čtvrté příčce, neodsouhlasil.

Jakmile se Potter domluví s šestinásobným mistrem země na konkrétních podmínkách, pak si ještě musí plácnout právě s klubem sídlícím na American Express Community Stadium.

A v tom případě by jistě následovalo nemalé odstupné. Médii dokonce v oné souvislosti proběhla suma 23 milionů eur.

Pro anglického odborníka je Brighton třetí zastávkou v profesionálním fotbale. Předtím seděl na lavičce velšského Swansea City i švédského Östersundsu.

Převezme Havertze, Sterlinga, Aubameyanga či Jorginha právě on? Vše nasvědčuje tomu, že ano. Zprávy o Potterovi potvrdil i známý novinář Fabrizio Romano na svém Twitteru, když napsal, že smlouvy již byly přijaty a samotná Chelsea dokončí dohodu s Brightonem ještě v průběhu čtvrtečního dne.

20 měsíců a šlus. Noví majitelé Chelsea už nechtějí pokračovat na společné cestě s Tuchelem...