Schick o Hložkovi: Nebylo to jen o dovednostech, ale i o charakteru. Až Adam přijde, budu se mu to snažit ulehčit

I když měl čerstvý fotbalista roku 2021 Patrik Schick v Bay Areně kontrakt až do léta 2025 a nemusel nikam spěchat, i tak s Bayerem prodloužil kontrakt až do 30. června 2027.

Schick o Hložkovi: Nebylo to jen o dovednostech, ale i o charakteru. Až Adam přijde, budu se mu to snažit ulehčit

Důvod uvedl následující. "Myslím, že pro ten můj progres v kariéře to je správný krok. Leverkusen má velké ambice, což pro mě bylo důležité. Bylo mi řečeno, že nepustí nikoho z kádru a doplní to dalšími hráči. Plus jsme udělali Ligu mistrů. Bayer má do další sezony cíl porvat se o druhé místo, dojít co nejdál v Lize mistrů a v Německém poháru. Takže diskuze nebyla nějak dlouhá. Vyslechl jsem si, jaké jsou plány. Z mého hlediska to bude pro mou kariéru takhle nejlepší," vysvětlil jeden ze dvou nejlepších střelců loňského Eura, jehož slova nabídl web ČT Sport.

Od letní přípravy se stane jeho novým spoluhráčem Adam Hložek, který se do bundesligy přesune ze Sparty, což je klub, jenž vychoval také jeho samotného...

"Máme stejného manažera, něco o tom vím. Něco pravdy na tom je. Až Adam přijde, budu se mu to snažit ulehčit. Sám vím, jaké to bylo, když jsem poprvé přišel do ciziny, do Itálie. Neznal jsem prostředí, řeč, kluky, vše bylo nové. Zatím jsem českého parťáka v zahraničí ještě neměl, jen Slováka. I pro mě jedině plus," prozradil na portálu ceskatelevize.cz šestadvacetiletý klient Pavla Pasky.

A neměl prsty v Hložkově podpisu také on sám? "Nějakou konverzaci s trenérem a sportovním ředitelem ohledně Adama jsme měli. Nebylo to jen o jeho fotbalových dovednostech, spíše o jeho charakteru. Samozřejmě jsem ho doporučil," uzavřel na ceskatelevize.cz někdejší útočník Lipska, Sampdorie i AS Řím, který finišoval bundesligovou sezonu se čtyřiadvaceti přesnými zásahy.

Šilhavému chybí 10 hráčů, ale přesto Objev sezony Juráska ani Lecjakse nenominoval... A Křetínský šokuje!

Zdroj: ceskatelevize.cz