550 milionů korun, 30 procent z dalšího přesunu a dohoda až do roku 2027. Völler vítá Hložka v Bay Areně...

Oficiálně ještě nic potvrzeno není, nicméně celá řada zdrojů už potvrdila skutečnost, že se za dva měsíce dvacetiletý ofenzivní univerzál Adam Hložek stěhuje do struktur Bayeru Leverkusen.

550 milionů korun, 30 procent z dalšího přesunu a dohoda až do roku 2027. Völler vítá Hložka v Bay Areně...

"Dokud to není oficiální, těžko to komentovat. Každopádně už dlouho říkám, že Adam má na to, aby se posunul v kariéře dál," pronesl na nominační tiskové konferenci tradiční diplomat Jaroslav Šilhavý, jenž ještě nechtěl odhalit karty.

Kupříkladu německý server Sport1.de v dotyčné souvislosti připomněl, že o sparťanské naději velmi vážně uvažovali také funkcionáři Bayernu Mnichov a Borussie Dortmund, nicméně nakonec vyhráli představitelé z Bay Areny v čele s Rudi Völlerem.

Zaměstnavatel Patrika Schicka by měl za devatenáctiletého českého reprezentanta zaplatit i s reálně dosažitelnými bonusy 22 milionů eur, což je v přepočtu asi 550 milionů korun.

Součástí transakce pak má být i třicet procent z případného dalšího prodeje, což se nejeví jako špatný obchod.

Hložek se pak třetímu Bayeru upsal na příštích pět sezon až do léta 2027 a v novém působišti dostane příležitost zabojovat o Ligu mistrů.

Leverkusen si sparťana vybral i z důvodu univerzálnosti a variability hráče - není tajemstvím, že může nastupovat jak na hrotu, tak na křídle. "Potřebujeme hráče, který je schopen nastupovat na obou pozicích," ozřejmil již dříve třiačtyřicetiletý švýcarský kouč Gerard Seoane, jenž vede mužstvo téměř rok.

Nebojte se, bude líp! Rosický už ponese odpovědnost, za neúspěch ale můžete i vy, vzkázal Křetínský fandům. To jako vážně?!

Zdroj: sport.cz