Bereme nějaké Seveřany nebo Bulhara, to je přece chyba. Ti hráči nemají na to být ve Spartě, poukazuje Siegl

Odvolání trenéra, který neunesl tíhu Sparty, je podle letenské legendy Horsta Siegla jedna věc, druhou věcí je pak zodpovědnost samotných hráčů.

Bereme nějaké Seveřany nebo Bulhara, to je přece chyba. Ti hráči nemají na to být ve Spartě, poukazuje Siegl

"Vezměte si zápas v Plzni. Je plný stadion, hrajete o čest a budoucnost Sparty a vy ho skoro odchodíte?," kroutil hlavou v interview pro sport.cz třiapadesátiletý internacionál.

Čekání na titul od roku 2014 je podle něj ryzí ostudou. "Je třeba se ptát, jestli ty hráče Pavel Vrba chtěl, nebo ne. Vedení si tohle musí zanalyzovat a pak by se mělo zodpovídat majiteli. Chyb se nakupilo hodně. Za čtyři roky se vystřídalo ve Spartě sedm trenérů a posun je nulový. Spoléhá se na to, jestli se něco náhodou povede Hložkovi, jestli náhodou vstřelí Čvančara gól, nebo jestli náhodou dá nějaký gól po standardní situaci Hancko nebo Krejčí mladší. Jako sparťan jsem zklamaný. Ty neúspěchy jsou šílené a pořád se to nějak omlouvá. Buď je to majiteli jedno, nebo si to musí vyhodnotit a pak to odnese nejen trenér. Něco se musí stát, třeba být vyhozeno pár hráčů, vždyť to je pořád dokola," přidal na sport.cz majitel jedenácti sparťanských titulů.

Sám by se nebál zbavit ani sportovního ředitele Tomáše Rosického. "Tomáš je jedním z prvních na řadě. Sám říkal, že po úspěchu vyvodí důsledky. Mám ho rád, ale on si ty trenéry přivedl a on je zodpovědný za to, že to nevyšlo. Podívejme se na Plzeň, jací hráči tam jsou. Mosquera nebo Santos nastoupí a hned jsou vidět. A Sparta? Vidím chybu ve skautingu. Bereme nějaké Seveřany (Karlsson, Vindheim), Bulhara (Minčev), kteří ani nehrají. To je přece chyba. Ti hráči nemají na to být ve Spartě. Neunesou tíhu klubu a zodpovědnost s tím spojenou. Pokud to neunesou, nemohou tam být. Pro tohle omluva není. Tahle sezona je už teď neúspěšná. Nebo může být napůl úspěšná, i když já upřímně v zisk poháru nevěřím. Za měsíc začne příprava, vystoupí pan Čupr a začne zase mluvit o cílech. Jenže vedení Sparty nezná reálnou sílu mužstva," poukázal na letenskou neerudovanost Siegl, jehož slova vyšla na sport.cz.

Současný kádr na primát ani nemá. "Je špatně poskládaný. Potvrzuje se to v těžkých zápasech. Ze začátku po příchodu Pavla Vrby se to tak nějak stabilizovalo, udělaly se výsledky. Doma neprohrál, ale venku je mužstvo naprosto poloviční. Po selhání Plzně a Slavie se sparťané dostali znovu do boje o titul a sami tu šanci zahodili. Vůbec ji nechytli. Nedivím se divákům, že jsou totálně naštvaní. Já jejich zlobu zažil taky a v porovnáním s tím, co se děje teď, jsme měli minimální neúspěch. Sparta by sama sobě neměla lhát. V klubu by si měli celou situaci sami zanalyzovat, říct si jednoznačné příčiny a vyvodit důsledky. Vyhození trenéra je minimum," upozornil na sport.cz bývalý forvard Příbrami, Plzně, Mostu i Kaiserslauternu.

Mohl by být opět řešením příchod zahraničního trenéra? "Zase jsme u těch výměn trenérů. Chyba je ve vizi a systému. Ve Spartě je za čtyři roky sedmý trenér, každý má jinou vizi, chce jiné hráče, to je problém. Mělo by se hlavně říct, co se chce. Třeba že budou hrát mladí a ať se to vysvětlí. Je to lepší než vyhlašovat útoky na všechny poháry, které pak postupně nevyjdou. Sparta se musí rozhodnout, koho chce. Na druhou stranu tu máte Ivana Haška, který byl kandidát na nároďák. Nezmiňuji ho proto, že je to můj kamarád, ale vím, že pro něj by to byla výzva. Se Spartou úspěchy měl, teď byl delší dobu pryč. Zájem by měl. Ale nevím, jestli by Sparta o něj stála. Netuším, o koho bude mít zájem'," uzavřel na sport.cz někdejší asistent ve Spartě, Slovanu Bratislava nebo Baniyasu ze SAE.

Největší favorit na letenské křeslo? Bývalá hvězda Dortmundu s trenérskou praxí v Augsburgu i Leverkusenu

Zdroj: sport.cz