Největší favorit na letenské křeslo? Bývalá hvězda Dortmundu s trenérskou praxí v Augsburgu i Leverkusenu

Podle informací Deníku Sport skončí příští týden ve Spartě také její kapitán Bořek Dočkal, jenž by tak měl mít před sebou své poslední tři soutěžní duely v rudém trikotu.

Největší favorit na letenské křeslo? Bývalá hvězda Dortmundu s trenérskou praxí v Augsburgu i Leverkusenu

A co nástupce Pavla Vrby? Michal Horňák, který má v Generali Česká pojišťovna aréně dojet ročník 2021/2022, by na lavičce áčka dlouhodobě setrvat neměl.

Jak informoval portál isport.blesk.cz, největším favoritem na horké křeslo má být někdo z Německa, kde má stále spoustu kontaktů sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Zmíněno bylo dokonce i jedno konkrétní jméno, a sice padesátiletý Heiko Herrlich, jehož si "Rosa" pamatuje ještě díky společné minulosti ve vestfálském Signal Iduna Parku.

Bývalý reprezentant našich západních sousedů strávil v bundeslize celou kariéru. Přes mládež ve Freiburgu se dostal do Leverkusenu a přes mezizastávku v MönchengladbachU poté zakotvil ve zmíněném Dortmundu, jehož trikot oblékal v letech 1995 - 2004.

Pokud jde o jeho trenérskou kariéru, ta se rozjela v roce 2005, kdy se ujal dortmundské devatenáctky. Díky mládežnickým výběrům Německa si vyzkoušel i mezinárodní práci a za sebou už má také štace v Bochumi, Unterhachingu, Regensburgu, Leverkusenu a Augsburgu, na jehož lavičce skončil v dubnu loňského roku.

V zákulisí se ale skloňují i další německé tváře a jasno bude v dalších dnech.

Velký trenérskÝ třesk na Letné odnesli Vrba, Bečka i Ticháček. Přežil jen Loučka, za nímž míří k áčku Horňák

Zdroj: isport.blesk.cz