Matějovský? Co by za takového hráče dnes dali ve Spartě nebo Slavii, klobouk dolů, hlásí Bosák

Jaromír Bosák se ve svém posledním glosáři pro server seznamzpravy.cz zamýšlel nad tím, proč se v soudobé fotbalové branži tolik daří hráčům po třicítce a v dotyčné souvislosti zmínil celou řadu jmen včetně Modriče, Benzemy, Kroose, Lewandowského, Džeka nebo nebo Fernandinha.

Matějovský? Co by za takového hráče dnes dali ve Spartě nebo Slavii, klobouk dolů, hlásí Bosák

Z tuzemských podmínek pak vyzdvihl čtyřicetiletého špílmachra v boleslavských službách Marka Matějovského, jehož už se letenské "S" zbavilo na podzim 2016...

"Pro příklady nemusíme chodit až za hranice. Stačí si vzpomenout na jména Matějovský, Jindřišek, Hübschman. Především prvně jmenovaný stále patří k nejlepším ofenzivním záložníkům v lize. Skvělá přihrávka, zrychlení hry, výborná kondice, to všechno dělá z Marka Matějovského klíčového hráče Mladé Boleslavi. Co by za takového hráče dnes dali ve Spartě nebo Slavii. Klobouk dolů. Ale je tu i pohled z druhé strany. Výsadní postavení Matějovského je zároveň obžalobou o dvacet let mladších fotbalistů, kteří nejsou schopni stabilně hrát na jeho úrovni. Asi chyba systému," napsal na serznamzpravy.cz člen Realu TOP Praha.

A proč se podle něj fotbalový věk neustále prodlužuje a stále mohou být dostatečně vidět i veterána typu Ibrahimoviče či Buffona? "To, že dnes dokáže hrát nejvyšší soutěž řada starších fotbalistů, má řadu příčin. Daleko dokonalejší regenerace než před lety, jiné stravování, fyzioterapie, výživové doplňky, novoty typu kryokomora, dokonalejší lékařské metody, pohodlnější cestování k utkáním, na tělo šitý způsob tréninku i ochota se sám o sebe, tedy především o své tělo, starat odpovídajícím způsobem. Ale tou nejdůležitější součástkou hnacího motoru je pořád chuť a touha být mezi nejlepšími. Když tohle máte, je z poloviny vyhráno. Asi už je to věkem na mé straně, ale držím těmto fotbalistům palce. Ať jim to ještě nějaký pátek vydrží," uzavřel na seznamzpravy.cz známý sportovní novinář, jehož konto zdobí cela řada knižních publikací.

Už jsem vystřízlivěl z takových představ, že všechno v životě musí končit krásně, tvrdí Gebre Selassie

Zdroj: seznamzpravy.cz