Nejlepší ultras v Česku má Baník, na Slovensku hrají prim přívrženci Spartaku. Jak je to ve zbytku Evropy?

Specializovaný fanouškovský server UltrasHub se zaměřil na nejlepší Ultras v jednotlivých ligách Starého kontinentu a minimálně v Česku musel rozesmutnit tábory Slavie, Sparty či Plzně.

Nejlepší ultras v Česku má Baník, na Slovensku hrají prim přívrženci Spartaku. Jak je to ve zbytku Evropy?

V rámci Fortuna:ligy byli vybráni sympatizanti Baníku Ostrava, díky nimž se na přiložené mapce zalila země do modré barvy.

Je pravdou, že tradiční slezský klub, mezi jehož tři nejlepší střelce v samostatné české lize patří Milan Baroš, Václav Svěrkoš a Martin Lukeš, je horkokrevnými a oddanými fanoušky proslulý.

U našich východních sousedů hrají prim příznivci Spartaku Trnava, kteří tak dokázali zastínit fanoušky Slovanu Bratislava.

V Rakousku bodovali přívrženci Rapidu Vídeň a v polské Ekstraklase má mít nejvýraznější ultras Legie Varšava, která za sebou nemá příliš povedený ročník. Na tribunách však nejlepší příčku neopustila.

A co TOP 5 evropských lig? V bundelize v tomto směru vládne Eintracht Frankfurt, v Ligue 1 zase Saint-Étienne, v Premier League hraje prim Crystal Palace, v LaLize Sevilla a v Serii A má nejvyhlášenější Ultras Neapol.

Vidíte to stejně? 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený FC BANÍK OSTRAVA FANS (@fcbanikostravafans)

Zdroj: IG účet @fcbanikostravafans