Sparta jde po vycházející hvězdičce ukrajinského fotbalu, která chce co nejrychleji pryč ze Šachtaru Doněck

Letenské "S" z Generali Česká pojišťovna arény má na svém "wantlistu" pro léto 2022 také velkou naději ukrajinského fotbalu Giorgie Sudakova.

Sparta jde po vycházející hvězdičce ukrajinského fotbalu, která chce co nejrychleji pryč ze Šachtaru Doněck

V současnosti devatenáctiletý ofenzivní univerzál by mohl v české metropoli nahradit svého vrstevníka Adama Hložka, jehož zřejmě čeká brzký odchod do jedné z TOP 5 evropských soutěží.

Mladík, který má v Šachtaru Doněck kontrakt až do roku 2026 a podle transfermarkt.com disponuje tržní cenou okolo 1,5 milionu eur, zaujal sparťanské vedení již v roce 2019 v rámci mládežnického CEE Cupu.

Sám perspektivní fotbalista prohlásil, že by rád i přes dlouhodobý kontrakt co nejrychleji opustil klub a jeho budoucí zastávka by mohla být právě Praha.

Už jen kvůli tomu, že ji dobře zná, jeho otec zde pracuje a on by tak měl mnohem snadnější adaptaci.

Sudakov je stabilním členem ukrajinské jednadvacítky, ale několik startů už má i za seniorské áčko. Pár zkušeností posbíral také v pohárové Evropě a v ukrajinské Premier League je k tomuto datu na 775 odehraných minutách a pěti brankách, což vypovídá o tom, že by z něj mohl být hodně produktivní hráč.

Nyní bude záležet i na vyjednávacích schopnostech sportovního ředitele Tomáše Rosického a také na majiteli, jestli bude ochoten akceptovat finanční požadavky Doněcku.

Slavia se vydá na nákup zas a znovu do Mladé Boleslavi. Cílem je případná náhrada za Baha...

Zdroj: IG účet @spartanicz