Jedna část Manchesteru slaví. Přestup Haalanda je hotový a cenovka v případě tohoto ostrostřelce není nikterak strhující

Norský supertalent Erling Haaland je velmi blízko přestupu z Borussie Dortmund do Manchesteru City. Údajně už jednadvacetiletý střelec informoval vedení klubu o svém odchodu. Anglický celek je připraven zaplatit jeho výstupní klauzuli ve výši 75 milionů eur.

Jedna část Manchesteru slaví. Přestup Haalanda je hotový a cenovka v případě tohoto ostrostřelce není nikterak strhující

Dny Erlinga Haalanda jsou ve vestfálském klubu pravděpodobně sečteny. Fenomenální Nor by měl podle zahraničních médií i renomovaného novináře Fabrizia Romana zamířit do Manchesteru City. Údajně už zbývá projít zdravotní prohlídkou.

Během několika dnů by měla být aktivována výkupní klauzule v hodnotě 75 milionů eur. Oficiální oznámení se zřejmě dozvíme ještě tento týden. Norský útočník nejspíš podepíše smlouvu do června roku 2027 a bude pobírat plat 375 tisíc liber týdně.

Haaland do Dortmundu zamířil z rakouského Salcburku v lednu 2020 a prozatím v 88 soutěžních duelech nasázel neskutečných 85 branek. V Borussii by ho měl nahradit německý reprezentant Karim Adeyemi, který by mohl jít právě ve stopách norského útočníka, jelikož aktuálně hraje za již zmíněný Salcburk.  

Zdroj: sport.cz