Každý v Anglii včetně médií podporuje Liverpool, ale nemám s tím problém, tvrdí manažer City

Josep Guardiola je považován za trenérského džentlemena, který se málokdy vyjadřuje k jiným týmům. Ohledně Liverpoolu, se kterým se v současnosti jeho Manchester City pere o titul a aktuálně má na něj tři kola před koncem k dobru tři body, však udělal výjimku.

Každý v Anglii včetně médií podporuje Liverpool, ale nemám s tím problém, tvrdí manažer City

Do slavných Reds, kteří jsou opět ve finále Ligy mistrů, si rýpl kvůli tomu, že značku z Anfield Road podporují úplně všichni včetně médií.

"Každý v této zemi včetně médií podporuje Liverpool. Je to samozřejmé, protože Liverpool má za sebou neuvěřitelnou historii v evropských pohárech. Ne v Premier League, kterou vyhráli jedinkrát za 30 let," poznamenal španělský odborník, jehož slova vyšla na sport.cz.

"Liverpool je spolu s Manchesterem United nejdůležitějším týmem v historii, pokud jde o tituly, dědictví, historii, dramatické události a další spousty věcí. V posledních deseti až dvanácti letech jsme se k nim ale přiřadili, z čehož jsou někteří lidé nesví, ale to mi je jedno," pokračoval bývalý kouč Barcelony či Bayernu.

Sám je dle svých slov nad věcí. "Nemám problém s tím, jestli lidé přejí Liverpoolu vítězství víc než nám, je to normální. Možná máme více fanoušků po světě a tady v Anglii lidé zase víc podporují Liverpool než nás," uzavřel na na sport.cz šéf De Bruyneho, Sterlinga, Mahréze a spol., jehož celek je blízko čtvrtému primátu za posledních pět let.

Pokud se to jeho družině z Etihad Stadium, kterou ještě čekají střety s Wolverhamptonem, West Hamem a Aston Villou, podaří, pro tým z modré strany Manchesteru půjde o osmý titul klubové historie.

Xavi: V listopadu z nás dělali Titanic. Podařilo se mi z týmu shodit deku, ale k dokonalosti to má stále daleko

Zdroj: sport.cz