Horší umístění Sparty než v minulé sezoně je dané i tím, že Plzeň se výrazně zlepšila, míní Kotal

Jednoznačně větší vůle po vítězství. Právě to byl rozhodující faktor třaskavého taháku v Doosan aréně podle bývalého kouče Sparty Václava Kotala. Ten počítal, kolikrát se Sparta dostala do pokutového území i kolikrát vystřelila na bránu a žádné velké číslo mu nevyšlo.

Horší umístění Sparty než v minulé sezoně je dané i tím, že Plzeň se výrazně zlepšila, míní Kotal

Na Letné tak mají jistotu, že skončí bronzoví, což je oproti minulému ročníku zhoršení. "Spartu je pro mě těžké hodnotit, trenéři už mají k dispozici jiné hráče než my. Horší umístění Sparty než v minulé sezoně je dané i tím, že Plzeň se výrazně zlepšila,“ pochválil soubor Michala Bílka devětašedesátiletý expert, jehož slova nabídl portál isport.blesk.cz.

Nynější ligový lídr nemusí podle jeho slov dávat tolik branek ze hry, neboť ví, že je efektivní ze standardních situací. "Musím Viktorii pochválit, klobouk dolů, jak to zvládá. Vím, že Míša Bílek má rád kvalitní obranu, já jsem podobného založení. Z defenzivy totiž vyjde i kvalitní ofenziva. Spoléhat na to, že dáte víc gólů, než dostanete, je v dlouhodobé soutěži složité a úplně to nefunguje," pokračoval na stránkách iSport.cz odborník, jehož poslední štací byl divizní Náchod.

Byť byl ještě před pár týdny bývalý reprezentační kouč za svůj herní styl kritizován, možná nakonec přinese ovoce a šéfa Viktorie se zastává také někdejší tranér Jablonce, Brna či Hradce Králové. "Byli kritizovaní, že jen brání, ale teď dali tři góly, jsou efektivní. Od obrany vše začíná, důležité jsou i standardky. Můžete hrát výborně v poli, ale k čemu vám to je, když dostanete dva góly ze standardek… Pro práci trenéra je nejdůležitější, aby hráči věřili, že to, co jim říká, bude mít úspěch. Jaký je lepší argument, než když trenér může říct hráčům: Podívejte, když plníte, co chci, tak jsme první v tabulce," doplnil pro Deník Sport ten, jenž si svého času vyzkoušel i asistenskou pozici v dynamu Moskva.

Nyní Plzni stačí zvládnout Hradec a Baník a bude mistrem. "Roli ještě bude hrát faktor Hradec. Porazil Slavii, sebral body Spartě. Ale Plzeň má výhodu, že ví, co může čekat. Myslím si, že už to nepustí,“ předpověděl Kotal, jehož vyjádření vyšlo na stránkách Sportu.

V Evropě budu mít o Plzeň hodně velký strach. S tímhle fotbalem tam vyletí klidně i s Makedonci, ulevil si Vízek

Zdroj: isport.blesk.cz