V Evropě budu mít o Plzeň hodně velký strach. S tímhle fotbalem tam vyletí klidně i s Makedonci, ulevil si Vízek

Nedělní šlágr druhého kola skupiny o titul, a de facto i celé sezony, mezi Slavií a Plzní si samozřejmě nenechal ujít ani slavný internacionál Ladislav Vízek. Diskutabilní pokutové kopy v závěru utkání ho nechaly poměrně klidným, šílenství na lavičkách už ale nikoli. Stejně jako hra hostů, kteří se k důležitému bodu rozhodli probránit. 

V Evropě budu mít o Plzeň hodně velký strach. S tímhle fotbalem tam vyletí klidně i s Makedonci, ulevil si Vízek

„Co se týče polských sudí, přikláním se k tomu, že ani jedna penalta nebyla. A to ani ta první pro Slavii. Nejspíš to tak cítil i rozhodčí, který pak radši ihned pískl pokutový kop také pro Plzeň. Asi chtěl být spravedlivý a nechtěl nikomu ublížit, i když takhle se to samozřejmě nedělá. Na druhou stranu, kdyby nebyla ta první penalta, nebyla by ani druhá. To je zcela jasné. Takže nakonec ještě dobrý. Aspoň jsme se u televize trochu bavili. Jinak by to totiž opět byla nuda a na konci stav 0:0,“ prohlásil pro eFotbal Vízek.

Víc než výkon arbitrů ho každopádně rozlítilo to, co se dělo na tribunách a hlavně mezi oběma lavičkami. „To byla hrozná ostuda. Slávisti jsou v tom mistři už dlouho, navíc v neděli stál na druhé straně Adolf Šádek. Jak to pak asi mohlo dopadnout?“ kroutil hlavou olympijský medailista z roku 1980.

Zdvižený prostředníček bosse Viktorie, kterým na konci utkání počastoval domácí fanoušky, ho už ve výsledku ani příliš nepřekvapil. „Takový už je holt náš Adolf!“ rozesmál se Vízek. „Správné gesto to od něj ale určitě nebylo. Jako šéf by se měl chovat zcela jinak,“ dodal už vážněji.

„Víte, Viktorce by se mistrovský titul letos hodil o to víc, že se hledá nový majitel klubu. I proto je tam tolik emocí a já to asi chápu. Na druhou stranu, pokud s tímhle fotbalem chce hrát Plzeň Evropu, tak to potěš pánbůh. A nebojím se toho jenom já, nýbrž celá fotbalová republika,“ řekl bývalý slavný útočník.

Ten je navíc přesvědčený o tom, že Viktoria má stále dost fotbalové mužstvo, v jehož silách je produkovat mnohem líbivější podívanou. „Přesně tak. Jenže toho se teď nějakou dobu bohužel nejspíš nedočkáme. Byť mají v ofenzivě hodně šikovné hráče, pod trenérem Bílkem zkrátka vsadili na defenzivní kartu, která se jim navíc hodně vyplácí. Nemají tak vlastně důvod nic měnit. Potlesk fanoušků tím ale nesklidí,“ konstatoval Vízek.

„Je to zaparkovaný autobus, prostě prešovský beton. Možná jsou to silná slova, ale bohužel pravdivá. A to mám Míšu Bílka fakt moc rád. Jestli ale přes léto nic neupraví, tak vyletí už v prvním kole pohárů, a to ještě klidně třeba s Makedonci,“ poznamenal.

Zároveň ale doplnil, že pokud to Plzeň vážně dotáhne až k titulu, všechny kritiky tím umlčí. „A to včetně mě. Je to totiž dlouhodobá soutěž a vítězství v ní má obrovskou váhu. Jenom znovu říkám, že v pohárech budu mít o tým hodně velký strach,“ uzavřel Vízek.

Fraška v Edenu! VAR hlavnímu nejdříve pomohl, pak ho zcela zazdil. Proč bylo v nastavení všechno špatně?!